Co czeka na Ciebie w streamingu, kiedy powinno się siedzieć w domu

Sytuacja, w jakiej się obecnie znaleźliśmy, jest wyjątkowa, ale na szczęście nie jest beznadziejna. Czekają nas ciężkie chwile, jednak poradzimy sobie z nimi.

Jak na pewno wszyscy doskonale wiedzą, koronawirus powodujący chorobę COVID-19 dotarł ostatecznie do Polski i zaczyna nas bardzo mocno ograniczać. W tym tygodniu ogłoszono zamknięcie szkół oraz placówek związanych z kulturą, w tym muzeów, teatrów i kin. W związku z tym nie będziemy mieć w najbliższym czasie dostępu do premier filmowych, ale nic nam nie ucieknie, ponieważ większość z nich jest przekładana na kolejne miesiące lub na przyszły rok. Oficjalnie zalecane jest, by najbliższe dwa tygodnie (na chwilę obecną) starać się zostać w domu. Jeżeli macie taką możliwość, to pracujcie zdalnie, wychodźcie tylko w najpilniejszych przypadkach i koniecznie unikajcie dużych skupisk ludzkich. To od nas zależy bowiem, czy pandemia wirusa zostanie szybko opanowana, a możemy mieć na to wpływ, stosując się do odgórnych zaleceń.

Skoro już zostaniemy w najbliższym czasie w domu, warto sprawdzić, co możemy obejrzeć w serwisach streamingowych. Ostatnio pojawiło się lub dopiero pojawi kilka ciekawych pozycji, które dobrze mieć na uwadze na domowe wieczory.

Mission: Impossible – Fallout

Szósta odsłona jednej z najlepszych serii filmów sensacyjnych. Po raz kolejny w roli głównej pojawia się Tom Cruise, a my doświadczamy najlepszej części z całego cyklu. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji tego filmu obejrzeć, to koniecznie musicie nadrobić, gdyż doskonała rozrywka jest tu gwarantowana. Świetna realizacja, popisy kaskaderskie i akcja – tym można ten film opisać. 

Kler

Jeden z najgłośniejszych filmów polskiej kinematografii ostatnich lat. Opowieść o księżach i komentarz na temat Kościoła Katolickiego w reżyserii Wojciecha Smażowskiego. W rolach głównych pojawili się tu Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz i Jacek Braciak.

Ozark – Sezon 3

Rodzina Byrde’ów nie ma łatwego życia. W 3. sezonie jednego z ciekawszych seriali od Netflixa dowiemy się, jak dalej potoczą się ich losy i czy ostatecznie uda im się uciec od przeszłości i ludzi, którzy im wszystkim życzą śmieci. Do premiery pozostał jednak jeszcze tydzień, więc jeżeli nie pamiętacie lub nie oglądaliście poprzednich sezonów, macie jeszcze czas je powtórzyć lub nadrobić.

Fosse/Verdon

Bardzo długo wyczekiwany przeze mnie serial, jeden z najlepszych zeszłego roku, w końcu możemy obejrzeć również w Polsce. Dystrybucją zajęło się HBO. Jest to powieść o życiu jednego z największych teatralnych i filmowych reżyserów musicali – Boba Fosse’a – oraz jego partnerki, muzy i przyjaciółki – Gwen Verdon. W role główne wcielili się tutaj Sam Rockwell i Michelle Williams. Fantastycznie zagrany serial, więc warto na niego zwrócić uwagę. 

Westworld – Sezon 3

Serial, którego twórcą jest Jonathan Nolan, opowiadający o androidach i sztucznej inteligencji, po dwóch sezonach na „Dzikim Zachodzie“ teraz przenosi nas w futurystyczne miasta. Trzecia seria zapowiada się inaczej od poprzednich, a to bardzo dobrze rokuje. Pomimo tego, że całość jest bardzo dobra, to osobiście czułem niedosyt po drugim sezonie. Być może moja wiara w tę opowieść odżyje – mam nadzieję, że tak się stanie. 

Outsider

“Outsider” to adaptacja powieści Stephena Kinga. Sam twórca wypowiada się, że jest to jedno z lepszych przeniesień jego książki na ekran. Opowieść pełna jest napięcia, kryminalnych zagadek, a także nadprzyrodzonych zjawisk. Serial można nazwać duchowym spadkobiercą „Detektywa“ i nie będzie to chybione porównanie. W rolach głównych zobaczmy Bena Mendelsohna oraz Cynthię Erivo.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Plug-In od Lexusa? Pierwsza hybryda tego typu!

Kiedy przyjrzymy się planom, jakie snuje na najbliższą przyszłość firma Lexus, widać...
Czytaj wiecej