Co potrafi SKYJET?

Ostatnio Miami jest sceną niecodziennych prezentacji Lexusa. W połowie stycznia zwodowano na wybrzeżu luksusowy jacht motorowy, kilka dni później zaprezentowano SKYJET – statek kosmiczny skonstruowany na potrzeby najnowszej produkcji Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”.

Ostatnio Miami jest sceną niecodziennych prezentacji Lexusa. W połowie stycznia zwodowano na wybrzeżu luksusowy jacht motorowy, kilka dni później zaprezentowano SKYJET – statek kosmiczny skonstruowany na potrzeby najnowszej produkcji Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”.

Prezentacji jednoosobowego ścigacza dokonał odtwórca głównej roli Dane DeHaan. Replika SKYJETA była jedną z głównych atrakcji interaktywnego widowiska Lexusa mówiącego o najnowszych produktach oraz lifestylowych inicjatywach marki.

Projektanci i konstruktorzy Lexusa stanęli przed nie lada wyzwaniem, sprostać oczekiwaniom reżysera i sięgnąć kilkaset lat w przyszłość. Ale dziecięca radość i podniecenie zbliżającym się projektem dały zdumiewający efekt.

Zespół „Valerian” z udziałem głównego inżyniera marki Takeaki Kato, zbudował pojazd zakorzeniony w rzeczywistości, ale godny głównego bohatera i siedmiuset lat w przyszłość. Wyścigowy, do zadań specjalnych. Jak się bliżej przyjrzeć konstrukcji SKYJET to znajdziemy kilka podobieństw z najbardziej wyczekiwanym coupe marki – Lexusem LC. Słynny „podpis” firmy, czyli grill i jego wrzecionowa kratka oraz zbliżone konstrukcyjnie reflektory to najbardziej charakterystyczne elementy. We wnętrzu znajdziemy najnowsze rozwiązania techniczne marki w zakresie sztucznej inteligencji oraz komunikacji człowieka z maszyną. W scenariuszu pojawiła się również futurystyczna kapsuła energetyczna, której pierwowzorem była stworzona przez inżynierów Lexusa nowatorska konstrukcja wodorowego ogniwa paliwowego.

https://youtu.be/VHrJnOTnsxI

Jak zapowiedział główny bohater, sceny pogoni z udziałem SKYJETA stanowią jedne z najbardziej emocjonujących fragmentów filmu. Już w trailerze, który mogliśmy obejrzeć końcem ubiegłego roku, można było zobaczyć jakie manewry i do czego jest zdolny lexusowy pojazd pokonujący międzygalaktyczne przestrzenie.

W filmie zagrali m.in. Dara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna i Kris Wu. Budżet filmu to (bagatela!) 170 mln USD, chociaż niektóre źródła podają 197 mln USD, co daje najdroższy, francuski film w historii ich kinematografii. Luca Bessona nikomu przedstawiać nie trzeba. Lucy, Nikita, Piąty element, Leon Zawodowiec, Wielki błękit – prawie 50 filmów w dorobku.

O filmie:

Francuska seria komiksów autorstwa Pierre’a Christin’a doczekała się ekranizacji. Opowiadają o dwóch agentach, Valerianie i Laurelinie, podróżujących w czasie i przestrzeni, których głównym zadaniem jest utrzymanie porządku we wszechświecie. Zgodnie z fabułą filmu otrzymują oni polecenie od dowódcy, aby w Mieście Tysiąca Planet, kulturowym i politycznym centrum galaktyki, zmierzyć się ze złowrogą siłą, zagrażającą bezpieczeństwu całego wszechświata.

Więcej o filmie „Valerian i miasto tysiąca planet”:

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Lexus. Od czerwonego dywanu na Festiwalu w Cannes po coupe LF-LC

W 2013 roku na rynek wchodzi trzecia generacja sedana IS. Jest to...
Czytaj wiecej