Coachella 2019 – topowy line-up i… bilety widmo

Coachella 2019 – topowy line-up i... bilety widmo, fot. Coachella Valley Music and Arts Festival
Coachella 2019 – topowy line-up i... bilety widmo, fot. Coachella Valley Music and Arts Festival
Kalifornijskie Indio – mieścina nieopodal Palm Springs – powoli zaczyna już przygotowania do corocznej inwazji miłośników muzyki i sztuki. Odbywający się w kwietniu festiwal Coachella powoli pracuje na miano miejsca kultowego, a tegoroczna edycja będzie wydarzeniem wyjątkowym – tak dla organizatorów, jak i uczestników.

Choć historia organizowanych w Empire Polo Club imprez sięga odległych czasów, za kamień węgielny Coachella Valley Music and Arts Festival uznawany jest występ w tym miejscu zespołu Pearl Jam z 1993 roku. Oficjalnie pierwsza edycja festiwalu odbyła się natomiast w roku 1999, będąc niejako spadkobiercą słynnego Woodstocku. Świetna atmosfera i ciekawy repertuar zdziałały cuda. Osiemdziesięciotysięczne miasteczko stało się Mekką miłośników dobrej zabawy oraz miejscem szalenie popularnym wśród celebrytów. A ponieważ druga edycja odbyła się dopiero w roku 2001, Coachella 2019 będzie podwójnym jubileuszem!

Pole festiwalowe Coachella Valley Music and Arts Festival
Pole festiwalowe Coachella Valley Music and Arts Festival

Dwudziesta rocznica pierwszego wydarzenia i dwudziesta edycja stale rozwijającej się imprezy odbędą się w dniach 12-14 i 19-21 kwietnia. Organizatorzy kontynuują więc tradycję dublowania koncertów, co związane jest z olbrzymim zainteresowaniem. W zeszłym roku w ten sposób sprzedano 250 000 wejściówek, do ostatniego miejsca wykorzystując zezwolenie lokalnych władz na organizację imprezy dla 125 000 osób. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro headlinerami byli Beyoncé, Eminem oraz The Weeknd. W tym roku skład nie jest tak głośny, a przynajmniej nie w oczywisty sposób!

Coachella 2019 stawia na świeżość

Childish Gambino, Tame Impala i Ariana Grande – gwiazdy festiwalu Coachella 2019, fot. Los Angeles Times
Childish Gambino, Tame Impala i Ariana Grande – gwiazdy festiwalu Coachella 2019, fot. Los Angeles Times

Beyoncé czy Eminem to globalne marki, klasa sama dla siebie. The Weeknd jest natomiast objawieniem ostatnich lat i sukcesywnie walczy o swoje miejsce na szczycie popowej drabinki. W tym roku przemówi jednak młodość, która zawładnęła szczytami list przebojów. Gwiazdami festiwalu Coachella 2019 zostali bowiem Childish Gambino, Tame Impala i Ariana Grande.

Efekt tego typu zabiegu jest o tyle zaskakujący, że mimo nieco mniejszych nazwisk organizatorzy i tak przyciągną tłumy. Dlaczego? To proste – nie musisz lubić muzyki popularnej, ale zapewne i tak o nich słyszałeś. Choć to zupełnie inny kaliber niż gwiazdy poprzedniej edycji, trudno nie znać tych nazwisk. Ba, wejście w rok 2019 bez znajomości największych muzycznych person ubiegłych dwunastu miesięcy jest dość wstydliwą przypadłością. Zresztą, nawet ignorując głównych wykonawców, każdy powinien znaleźć coś dla siebie wśród niemal stu siedemdziesięciu artystów, które zapełniają trzydniowy line-up. Pełną listę możecie znaleźć na stronie festiwalu oraz poniższej grafice.

Impreza masowa dla wybranych

Line-up festiwalu Coachella 2019, fot. Coachella Valley Music and Arts Festival
Line-up festiwalu Coachella 2019, fot. Coachella Valley Music and Arts Festival

Biletowane wydarzenia mają to do siebie, że pula miejsc jest ograniczona. Coachella 2019 po raz kolejny rozeszła się jednak w rekordowym tempie! Nic nie zmienia fakt, że występy z dni 12-14 kwietnia zostaną powielone w kolejny weekend! Bilety na Chochella 2019 trafiły do sprzedaży w piątek o 11:00 (20:00 czasu polskiego) i w mgnieniu oka się rozeszły. Wiem, to nie w porządku robić „smaka” na kulturalną wyżerkę, po czym informować o wyprzedanych biletach. Jest jednak pewna furtka…

Choć zarówno wejściówki podstawowe (429$), jak i VIP-owskich (999$) na oba weekendy zostały wyprzedane, można jeszcze nabyć je z różnymi opcjami noclegowymi.

Dwuosobowa tipi nad jeziorem Eldorado raz z biletami wstępu to koszt 2 458, a w wersji VIP 3 600 dolarów. Podobną ofertę, z tym że dla czterech osób, wyceniono na 3 316 bądź 5 600 (VIP) dolarów. Nawet te wejściówki zostały jednak wyprzedane na pierwszy z festiwalowych weekendów. Dla tych, których Coachella 2019 interesuje w dniach 12-14 kwietnia pozostaje więc oczekiwanie na „koników” lub wersja exclusive za 9 500$. Kwota zwala z nóg, ale za co tak właściwie zapłacilibyśmy, decydując się na pakiet „Safari Camping”? Cóż, wejściówki dla dwóch osób, przestronny namiot, prywatny parking i łazienki, dostęp do ekskluzywnego baru. A, zapomniałbym! W pakiecie jest także… wózek golfowy, którym można poruszać się po polu festiwalowym. Jacyś chętni?

Autor artykułu
More from Damian Halik

Fernando Abellanas zamieszkał pod mostem – i dobrze mu z tym!

Zamieszkanie pod mostem nie jest raczej wydarzeniem, które każdy chciałby przeżyć i...
Czytaj wiecej