Concept-i WALK – wygodniej, szybciej, bezpieczniej

Swoim wyglądem przypomina popularny Segway, jednak podstawowa różnica to łatwość i sposób prowadzenia. WALK to jednoosobowy, sprytny pojazd na krótkie dystanse, świetnie uzupełniający komunikację miejską.

Dojazd do kolejki, metra, przemieszczanie się między przystankami, będzie zdecydowanie szybsze i przyjemniejsze. Jest zgrabny w swojej budowie, ultrakompaktowy, zajmuje tyle miejsca co idący po chodniku człowiek. Obraca się na przestrzeni krótszej niż krok i węższej niż długość ramienia, swobodnie więc możemy nim jeździć po chodniku.

WALK jest trzykołowy, z niską podłogą i mechanizmem zmiany rozstawu osi, który dostosowuje się do prędkości, zapewniając stabilność podczas jazdy i postoju. Sterujemy joystickiem, a dzięki AI Agent mamy też funkcję automatycznego prowadzenia dbającą o nasze bezpieczeństwo. Czujniki umieszczone w uchwytach wspierają kierowcę w bezpiecznym poruszaniu się, na bieżąco dostosowując się do sytuacji. Komputer pokładowy wyczuwając niebezpieczeństwo, po uprzednim ostrzeżeniu użytkownika, wykona konieczne ruchy pojazdem, aby uniknąć kolizji.

Concept-i WALK, jego obsługę, opanuje każdy, do prowadzenia nie są wymagane przechyły ciała, przez co łatwiej prowadzić go osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Do poruszania się WALK nie potrzebujemy specjalnego stroju, ani obuwia – pełna swoboda! Pojazd jest również trafionym środkiem transportu na tzw. podjazdy dla turystów. Napędzany jest oczywiście elektrycznie, ma zasięg 10-20 km, jest długi na 50-70 cm, szeroki na 40 cm i wysoki na 1,13 m do 1,40 m.

Pojazd został zaprezentowany na ostatnim Tokyo Motor Show, wraz z Concept-i RIDE.

Źródło: www.toyotanews.pl  

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Glasshour – pierwsza kawiarnia, gdzie zapłacisz nie za kawę, a za czas w niej spędzony

Graj, pracuj, dobrze się baw. Tak przeczytamy na stronie nietypowej, nowojorskiej kawiarni....
Czytaj wiecej