Complements – czekoladki do samodzielnego… montażu

Jak mawiała mama Forresta Gumpa: "życie jest jak pudełko czekoladek...", ale Australijczycy postanowili zmienić reguły gry. Dzięki stworzonym przez nich "czekoladkom modułowym" Complements, sam zdecydujesz, na jaki smak trafisz!

Jak mawiała mama Forresta Gumpa: “życie jest jak pudełko czekoladek…”, ale Australijczycy postanowili zmienić reguły gry. Dzięki stworzonym przez nich “czekoladkom modułowym” Complements, sam zdecydujesz, na jaki smak trafisz!

Generalnie nie powinno się bawić jedzeniem, ale jeśli ma to skutkować takimi pomysłami, jestem w stanie przymknąć oko na brak manier. Za projekt “Modular chocolates to pair and share” odpowiada australijskie studio Universal Favourite. Wykonaniem czekoladek zajęła się cukiernia Bakedown Cakery z Sydney. Jak mówią twórcy: “czekoladki Complements powstały z mieszanki designu, druku 3D i współpracy ze specjalistami z Bakedown Cakery”.

Czekoladki Complements, fot. Universal Favourite / Bakedown Cakery
Czekoladki Complements, fot. Universal Favourite / Bakedown Cakery

Universal Favourite przyświecał pomysł, by każdy mógł dowolnie kreować zestawy, dopasowane do własnych kubków smakowych. Jako agencja kreatywna, opracowali oni jednak wyłącznie wizualną wersję czekoladek. Następnie oddano sprawy w ręce specjalistów.

Bakedown Cakery do kolorowego designu Universal Favourite, dołożył dwanaście smaków. Od klasycznych (gorzka czekolada, wanilia), poprzez owocowe wariacje (wiśnia, truskawka, cytryna, arbuz, czarna porzeczka), a na nieco bardziej ekstrawaganckich (pistacje, matcha) i wymyślnych (wata cukrowa, ciasteczka maślane, ciastko z kremem) kończąc!

Opakowanie czekoladek Complements, fot. Universal Favourite / Bakedown Cakery
Opakowanie czekoladek Complements, fot. Universal Favourite / Bakedown Cakery

Pierwsza partia czekoladek Complements została rozdana podczas konkursu, zapewniając promocję zarówno agencji, jak i autorom jadalnej wersji pomysłu.

Zainteresowanie było jednak tak duże, że obecnie firmy pracują nad wprowadzeniem czekoladek do stałej sprzedaży. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na ich stronie.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nie tylko serial! Powstała gra dla fanów “Stranger Things”

Nostalgio, trwaj! Trend sięgania do lat 80. i 90. towarzyszy nam dziś...
Czytaj wiecej