Cztery witryny Barneys, najlepsze z Lexusa LC

Co może wyniknąć ze współpracy dwóch luksusowych marek? Przykłady można mnożyć. Tym razem jest to sklepowa witryna, inspirowana najlepszym co każda z firm ma do zaoferowania. Lexus pokazuje coupe LC 500, a Barneys perełki z najnowszych kolekcji topowych projektantów.

Barneys New York to jedna z najbardziej eksluzywnych sieci zakupowych na świecie. Na wieszakach znajdziemy ostatnie kolekcje topowych projektantów, a w przymierzalni spotkamy osoby z pierwszych stron gazet. Flagowy sklep sieci, mieszczący się na Madison Avenue, ma teraz 4 nietypowe instalacje, każda z nich zawiera inny, charakterystyczny element luksusowego samochodu Lexusa.

W pierwszej z nich w roli głównej kute, aluminiowe felgi, lśniące i wypolerowane, na których odznaczają się czarne elementy. To jeden z najbardziej przykuwających oko elementów w tym modelu. Stanowią drapieżny kontrast dla damskich torebek: Fendi, Gucci czy Loewe, umieszczonych na lśniących podwyższeniach.

Kolejna to wszystko na temat wnętrza LC, wielokrotnie nagrodzonego za design w prestiżowych konkursach. Abstrakcyjny krajobraz witryny z męskim obuwiem i torbami podróżnymi, to wierne odwzorowanie wewnętrznych paneli drzwi i foteli. Rzemiosło Mistrzów Takumi w najlepszym wydaniu.

W następnej, w roli głównej, system audio Marka Levinsona, najwyższy poziom inżynierii dźwięku, jaki można znaleźć w samochodach. Sala koncertowa przeniesiona do kabiny. To w połączeniu z dźwiękiem wydobywającym się z podwójnych rur wydechowych, daje prawdziwą ucztę dla melomana. Barneys podwiesił rury u sufitu, podświetlił, a na „ścianach” umieścił panele akustyczne, głośniki posłużyły za ekspozytory dla damskich torebek: Fendi/Balenciaga/Loewe.

Czwarta witryna to hołd dla zewnętrznej stylistyki LC500. Model w wersji 3D z powiększeniem dwóch charakterystycznych elementów przodu auta – reflektorów i grilla. W tym przypadku, na ekspozytorach damskie szpilki od Laboutina, Gianvito Rossi czy De Silvy.

Instalacje zatytułowane ‘Haute Pursuit’, można podziwiać do 16 lipca.

Źródło: lexusenthusiast.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Lexus&Goodyear – tak należy projektować przyszłość motoryzacji

Pamiętamy Lexusa na lodowych kołach. Na gigantycznych rzeźbach, autorstwa 4 utalentowanych rzemieślników...
Czytaj wiecej