Czy w Genewie zobaczymy produkcyjną wersję Lexusa UX?

Przyszłoroczne targi motoryzacyjne w Genewie mogą stać się miejscem premiery kompaktowego crossovera Lexusa. Plotki pojawiły się podczas jednego ze spotkań prasowych w Hiszpanii.

Przedstawiciele firmy, w późniejszym oświadczeniu prasowym, potwierdzili, że genewski marzec 2018, będzie bardzo ważnym wydarzeniem dla Lexusa. Marka weszłaby w segment dotąd przez nią niezagospodarowany, licząc na tak spektakularny sukces, jaki osiągnęła Toyota C-HR. Koncepcyjnego UXa zobaczyliśmy na ubiegłorocznych targach w Paryżu.

Miejski SUV Lexusa zaskoczył stylistyką, zapowiadając ewolucję, jeśli nie rewolucję w  designie marki. Odważne linie nadwozia, futurystyczna, masywna bryła naszpikowana nowinkami technologicznymi – odpowiedź na potrzeby młodszego konsumenta, wymagającego i zaawansowanego technologicznie. Inny jest grill – mniejszy niż w pozostałych modelach, sprytnie i przyjemnie dla oka zintegrowany z systemem świateł, zwieńczony aluminiową ramą i ten również materiał wykorzystano do wykończeń siedzeń, aby połączyć wnętrze i zewnętrzne elementy samochodu.

Urządzenia pokładowe podporządkowane idei Human Interface Machine, czyli kompleksowej współpracy wszystkich urządzeń i człowieka ze światem online i offline. Hologramowy wyświetlacza stylistyką przypominający globus, prezentujący kombinację analogowych i cyfrowych informacji. Elektrochromatyczne szyby, elektroniczne zewnętrzne lusterka wsteczne, w miejsce tradycyjnych wstawiono kamery, przełączniki są elektrostatyczne i ukryte za przezroczystymi osłonami.

Źródło: lexusenthusiast.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

AVS w standardzie

Lexusy GS F i RC F otrzymały zawieszenie AVS w standardzie. To...
Czytaj wiecej