Ubrane w światło – niesamowity projekt Daniego Oliviera

I tylko w światło. Seria zdjęć Daniego Olviera, Francuskiego fotografa pokazująca nagie kobiecie ciała, ubrane tylko w efekty świetlne robi furorę na świecie.

I tylko w światło. Seria zdjęć Daniego OlIviera, Francuskiego fotografa pokazująca nagie kobiecie ciała, ubrane tylko w efekty świetlne robi furorę na świecie.

Dani Olivier to francuski fotograf, urodzony w 1969 roku. Ukończył biznesową école des Hautes Etudes Commerciales w Paryżu, jednak fotografią interesował się już wcześniej, jako nastolatek uczestnicząc w nieformalnych klubach fotograficznych. Pierwszy nieszablonowy projekt stworzył w 2006 roku. Poprosił modelki aby te wykonały same swoje autoportrety aparatem cyfrowym. Pikanterii dodawał fakt, że kobiety były nagie. Jak mówi, chodziło o uchwycenie tej niepowtarzalnej chwili gdy kobieta sama fotografuje swoje nagie ciało.

Dani Olivier

Od kilku lat zajmuje się innym projektem, którego głównym tematem jest kobiece ciało. Nawet nie tyle tematem, ale kanwą, płótnem. Modelki fotografuje na ciemnym tle rzucając na nie „nowe światło”. Za pomocą lamp, projektorów, przesłon oświetla je tworząc na ich skórze niesamowite wzory i kolory. Zdjęcia nie są praktycznie potem obrabiane, modelki są zupełnie nagie i nie mają makijażu. Olivier tworzy coś z pogranicza magii, malarstwa, doprawione przy tym czystą fizyką. Dzięki niemu piękno kobiecego ciała nabiera wyrazu. Nagie kobiety wydają się być ubrane w kosmiczne kombinezony, a to przecież tylko igraszki ze światłem, którymi przy odrobinie samozaparcia może się oddac każdy w zaciszu domowym.

Dani Olivier

Kobiece ciało jest piękne, a ja pracuję, aby stworzyć piękne obrazy. Ciało kobiety jest wieczne. Przez dziesięć tysięcy lat, ma same krzywizny, ten sam kształt, ten sam rytm i to jest coś do podziwiania. Zacząłem moją przygodę z tą techniką około 8 lat temu. Wiedziałem, że ma dużo potencjału po eksperymentach z kilkoma światłami i wzorami. Mój pogląd o harmonii w ramach projektów jest ogromnie ważne. Przez większość czasu, to jest mój projekt i praca, której tematem są kobiet, ale często mnie również inspirują, gdy biorą udział w twórczym procesie – pokazują kiedy inicjować nowe krzywe, nowy ruch w przestrzeni i ostatecznie nowy obraz.

Ostatnio Olvier zaczął również eksperymentować z nagrywaniem swych modelek, dzięki temu obrazy tworzone na ich ciałach zaczynają żyć swoim własnym życiem. Jeśli będziecie w najbliższych dniach w Paryżu, warto zajrzeć do La Galerie des Soupirs Dani Olivier będzie tam wystawiał swoje prace już od 10 do 13 listopada.

Więcej o artyście i jego projekcie znajdziecie na: http://daniolivier.com/

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

MacGyver powraca

Bohater młodzieży lat 90-tych powraca! Niestety bez Richarda Deana Andersona. Wiemy za...
Czytaj wiecej