David Kinch “przejmuje” nowojorski INTERSECT

Sashimi z doraty, Manresa
Sashimi z doraty, fot. Manresa
Zimy w Nowym Jorku bywają trudne, ale David Kinch przywozi ze słonecznej Kalifornii wszystko, czego teraz nowojorczykom potrzeba – właściciel restauracji Manresa to kolejny uznany szef kuchni, który w ramach programu Restaurant-in-Residence pokieruje INTERSECT-em.

David Kinch to obecnie jeden z najlepszych szefów kuchni w całej Kalifornii, nieustannie promujący ideę farm-to-table. Można by długo wymieniać jego osiągnięcia, bo zarówno on, jak i jego restauracja figurowali w najistotniejszych branżowych rankingach. Zresztą, wystarczy przypomnieć, że Manresę wyróżniono aż trzema gwiazdkami Michelin, a inspektorzy przewodnika nie rozdają gwiazdek na lewo i prawo!

Restauracja z Los Gatos – miasteczka u podnóża gór Santa Cruz – stanowi mariaż tradycyjnie produkowanych składników z nowoczesnymi technikami. Proponowane przez Kincha połączenia nieraz zaskakują, niezmiennie jednak reprezentują najlepsze, co możemy znaleźć w kuchni Zachodniego Wybrzeża.

Manresa prezentuje najwyższy poziom kulinarnego rzemiosła i cieszymy się, że możemy sprowadzić to niezrównane doświadczenie do INTERSECT-u. Po ciężkiej zimie – zarówno dla nowojorczyków, jak i restauracji – z przyjemnością zaoferujemy gościom w Nowym Jorku smak Kalifornii z charakterystyczną dla szefa Kincha kuchnią środkowego wybrzeża.

– Rachel Espersen, dyrektorka INTERSECT by Lexus – NYC

Smaki Kalifornii na Wschodnim Wybrzeżu

Sashimi, Manresa
Fot. Manresa

Choć najrozmaitszych, współczesnych technik kulinarnych David Kinch uczył się w różnych zakątkach świata, wykorzystuje je do obróbki naturalnych i – przede wszystkim – lokalnych produktów. Jak na wybrzeże przystało, w jego menu nie brakuje ryb i owoców morza. Warzywa, owoce i mięsa Manresa kupuje natomiast od lokalnych rolników, by na stołach gości lądowały tylko najlepsze produkty. Tak w skrócie można opisać ideę farm-to-table.

Dzięki pieczołowicie dobranym półproduktom David Kinch komponuje na talerzach niesamowite dzieła. Nie inaczej ma być w nowojorskim INTERSECT by Lexus. Goście lokalu będą mieli do wyboru zarówno menu degustacyjne, jak i kartę dań. Wśród pozycji oferowanych przez INTERSECT pod wodzą Kincha nie zabraknie sashimi z dorady z sezamem, rzodkiewką i cytrusami czy kaczki pieczonej z warzywami i fermentowanym sokiem z marchwi. Szef kuchni przywiezie jednak coś jeszcze. Wśród trunków, które serwowane będą gościom, obok klasycznych pozycji z Burgundii i Szampanii pojawią się także wina kalifornijskie – wytwarzane w górach Santa Cruz.

Nie tylko David Kinch

David Kinch, Lexus, INTERSECT by Lexus - NYC
Szef kuchni David Kinch, fot. INTERSECT by Lexus – NYC

David Kinch zastąpi Mashamę Bailey u steru nowojorskiego INTERSECT by Lexus 30 kwietnia. Jego kalifornijska kuchnia nie jest jednak jedyną nowością, jaką lokal planuje zaskoczyć klientów. Po raz pierwszy od rozpoczęcia działalności zdecydowano bowiem o stworzeniu przestrzeni jadalnianej na zewnątrz. Za projekt nowej przestrzeni odpowiada Rockwell Group, a koncepcja wizualna rozwija etos znany z projektów Lexusa. To właśnie w tych okolicznościach designerskiego szyku dane nam będzie skosztować dań z Manresy. Zmiany zaszły także na pierwszym piętrze budynku, gdzie niezmiennie króluje szef kuchni Nickolas Martinez.

Wcześniej ta przestrzeń funkcjonowała jako kawiarnia i galeria – po zmianach stała się natomiast przytulną lożą, gdzie będzie nam dane skosztować trunków i przekąsek. Zmiany na piętrze obejmują rozwiązania przestrzenne i zupełnie nowy wystrój, co w myśl filozofii omotenashi ma sprawić, że goście INTERSECT-u poczują się jeszcze bardziej komfortowo. Będzie też nieco bardziej kameralnie, ale by się o tym przekonać, nie pozostaje nam nic innego, niż odwiedzić to miejsce.

Choć program szczepień w USA jest realizowany bardzo sprawnie, przedstawiciele lokalu niezmiennie przypominają jednak o przestrzeganiu obowiązujących zasad, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i gościom.

Szczegóły i pełne menu loży oraz kuchni prowadzonej przez Davida Kincha znajdziecie tutaj.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Puma RS-Computer – klasyk lepszy niż smartwatche?

Jak każda seria limitowana, buty Puma RS-Computer rozeszły się w mgnieniu oka....
Czytaj wiecej