Definicja luksusu Lexusa LC

Wywiad z Tadao Mori, designerem marki i Koji Sato, głównym inżynierem Lexusa. Opowiadają o perfekcyjnym wykończeniu LC, wyjaśniając na czym polega japońska tradycja dbania o szczegóły.

Wywiad z Tadao Mori, designerem marki i Koji Sato, głównym inżynierem Lexusa. Opowiadają o perfekcyjnym wykończeniu LC, wyjaśniając na czym polega japońska tradycja dbania o szczegóły.

Lexus: Umiejętności japońskich mistrzów Takumi, tworzą w modelach Lexusa nowy wymiar luksusu. Jak ich praca przyczyniła się do powstania nowego modelu LC?

Tadao Mori: Chciałbym przede wszystkim wymienić najwyższej jakości szycie tapicerki Alcantra, dzięki któremu uzyskano sportowy i jednocześnie luksusowy design. We wnętrzu modelu LC nie znajdziemy żadnych elementów z tworzyw sztucznych. Efektu dopełniają misterne przeszycia zaś kierownica jest prawdziwym dziełem sztuki.
Lexus LC500h
Lexus: Co sprawia, że kierownicę można określić mianem „majsterszyk”?
Koji Sato: Mistrzowi Takumi stworzyli najlepszy możliwy kształt kierownicy, który gwarantuje świetne dopasowanie oraz doskonałe prowadzenie nawet podczas osiągania bardzo dużej prędkości.
Tadao Mori: Udało się tego dokonać poprzez stworzenie niezwykłych rysunków przekrojowych, w których zaznaczono wszystkie najmniejsze detale. To nieprawdopodobne dzieło.
Koji Sato: Ten sam proces został przeprowadzony również przy produkcji manetek zmiany biegów, które są perfekcyjnie dopasowane do dłoni kierowcy. Proces udoskonalania będzie trwał aż do seryjnej produkcji modelu.
Lexus LC500h
Lexus: Jak wam się udało skorzystać z mistrzowskich umiejętności rzemieślniczych, które zostały opracowane wcześniej dla modelu LFA?
Koji Sato: Model LC będzie produkowany w fabryce Motomachi, tej samej z której wywodzi się LFA. Mistrzowie Takumi, którzy pracowali nad poprzednim projektem, zostali zaangażowani również w tworzenie coupe Lexusa. Dzięki tej współpracy udało nam się zastosować włókna węglowe w wykończeniu oraz dodać skórzane elementy.
Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Trzy rzędy foteli w bestsellerowym SUVie Lexusa

Dzień dobry Rodzino! RX może od dzisiaj zabrać na pokład siedem osób.
Czytaj wiecej