Dell Visor, czyli gogle VR na (prawie) każdą kieszeń

Dell Visor
Dell Visor
Tyle się mówi o wirtualnej rzeczywistości, a tymczasem mamy do wyboru albo drogie zestawy wymagające jeszcze droższych pecetów, albo… nakładki na telefony komórkowe. Oto kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami: Dell Visor.

Microsoft ma wielkie ambicje bycia liderem branży rzeczywistości rozszerzanej i wirtualnej (a więc rzeczywistości mieszanej). Nawiązał współpracę z kilkoma swoimi partnerami, by ci stworzyli relatywnie tani sprzęt wykorzystujący technologię stworzoną na potrzeby gogli HoloLens oraz wykorzystujące moduł Windows Mixed Reality w Windows 10.

Jednym z efektów tej współpracy są gogle Dell Visor, które będą prezentowane na rozpoczynających się właśnie targach IFA w Berlinie. Visor – podobnie jak HoloLens – wykorzystuje swoje własne mechanizmy do analizowania przestrzeni, w jakiej znajduje się użytkownik. Nie ma więc potrzeby rozstawiania czujników po pokoju, jak w przypadku znacznie droższej konkurencji.

Dell Visor

Dell Visor ma oferować dobry stosunek możliwości do ceny.

Dell Visor oferować będzie płynność wyświetlania na poziomie 60 klatek na sekundę, jeżeli sparowany z nimi komputer będzie wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną. Jeżeli zaś ów PC będzie posiadał mocniejsze GPU, gogle zaoferują płynność na poziomie 90 klatek na sekundę.

Gogle mają zadebiutować „w nadchodzących miesiącach” w cenie 350 dolarów. Będzie można do nich dokupić kontrolery ułatwiające obsługę interfejsu za dodatkowe 100 dol. Dostępne będą też zestawy za 450 dol. Data polskiej premiery i polska cena nie są jeszcze znane.

 

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

E-booki w wannie, pod prysznicem i na łódce. Nowemu Kindle Paperwhite nie straszna wilgoć

Jedną z wielu przewag książek w papierowej formie jest ich wyższa odporność...
Czytaj wiecej