Dell Visor, czyli gogle VR na (prawie) każdą kieszeń

Dell Visor
Dell Visor
Tyle się mówi o wirtualnej rzeczywistości, a tymczasem mamy do wyboru albo drogie zestawy wymagające jeszcze droższych pecetów, albo… nakładki na telefony komórkowe. Oto kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami: Dell Visor.

Microsoft ma wielkie ambicje bycia liderem branży rzeczywistości rozszerzanej i wirtualnej (a więc rzeczywistości mieszanej). Nawiązał współpracę z kilkoma swoimi partnerami, by ci stworzyli relatywnie tani sprzęt wykorzystujący technologię stworzoną na potrzeby gogli HoloLens oraz wykorzystujące moduł Windows Mixed Reality w Windows 10.

Jednym z efektów tej współpracy są gogle Dell Visor, które będą prezentowane na rozpoczynających się właśnie targach IFA w Berlinie. Visor – podobnie jak HoloLens – wykorzystuje swoje własne mechanizmy do analizowania przestrzeni, w jakiej znajduje się użytkownik. Nie ma więc potrzeby rozstawiania czujników po pokoju, jak w przypadku znacznie droższej konkurencji.

Dell Visor

Dell Visor ma oferować dobry stosunek możliwości do ceny.

Dell Visor oferować będzie płynność wyświetlania na poziomie 60 klatek na sekundę, jeżeli sparowany z nimi komputer będzie wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną. Jeżeli zaś ów PC będzie posiadał mocniejsze GPU, gogle zaoferują płynność na poziomie 90 klatek na sekundę.

Gogle mają zadebiutować „w nadchodzących miesiącach” w cenie 350 dolarów. Będzie można do nich dokupić kontrolery ułatwiające obsługę interfejsu za dodatkowe 100 dol. Dostępne będą też zestawy za 450 dol. Data polskiej premiery i polska cena nie są jeszcze znane.

 

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Karta płatnicza nowej generacji wykorzysta twój odcisk palca

Mastercard zaprezentował biometryczną kartę płatniczą nowej generacji. Co więcej, faza pilotażowa potwierdziła...
Czytaj wiecej