Diabeł tkwi w szczegółach, czyli zdrowa obsesja na punkcie detali

Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy startujesz na stanowisko Mistrza Takumi – rzemieślnika marki Lexus.

Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy startujesz na stanowisko Mistrza Takumi – rzemieślnika marki Lexus.

Praca w fabrykach Lexusa należy do wymagających. Już sama rozmowa rekrutacyjna nie należy do najprostszych. Egzaminy jakim poddawani są kandydaci są momentami zaskakujące i sprawdzają umiejętności o których w pierwszym momencie byśmy nawet nie pomyśleli. Seria rygorystycznych testów to prawdziwe wyzwanie dla umiejętności i kreatywności przyszłych mistrzów Takumi.

Jednym z zadań jest test origami – złożenie kota z papieru, z użyciem TYLKO nie dominującej ręki, w czasie krótszym niż 90 sekund. Ukończenie z sukcesem tego testu wymaga zręczności i precyzji. Niewykonalne? A jednak! To tylko jeden z etapów zadań, o podobnym stopniu skomplikowania i trudności.
https://www.youtube.com/watch?v=O3Iaz29XupQ
Mogą one brzmieć absurdalnie, ale finalnie to klucz do sukcesu producenta aut luksusowych, gdzie dbałość o najdrobniejsze detale jest podstawą filozofii marki. Tak jak robi to Lexus.
Lexus Origami
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Mistrzowskie desery, które zapierają dech

Coupe du Monde de la Pâtisserie 2017 - w Lyonie spotkali się...
Czytaj wiecej