Diabeł tkwi w szczegółach, czyli zdrowa obsesja na punkcie detali

Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy startujesz na stanowisko Mistrza Takumi – rzemieślnika marki Lexus.

Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy startujesz na stanowisko Mistrza Takumi – rzemieślnika marki Lexus.

Praca w fabrykach Lexusa należy do wymagających. Już sama rozmowa rekrutacyjna nie należy do najprostszych. Egzaminy jakim poddawani są kandydaci są momentami zaskakujące i sprawdzają umiejętności o których w pierwszym momencie byśmy nawet nie pomyśleli. Seria rygorystycznych testów to prawdziwe wyzwanie dla umiejętności i kreatywności przyszłych mistrzów Takumi.

Jednym z zadań jest test origami – złożenie kota z papieru, z użyciem TYLKO nie dominującej ręki, w czasie krótszym niż 90 sekund. Ukończenie z sukcesem tego testu wymaga zręczności i precyzji. Niewykonalne? A jednak! To tylko jeden z etapów zadań, o podobnym stopniu skomplikowania i trudności.
https://www.youtube.com/watch?v=O3Iaz29XupQ
Mogą one brzmieć absurdalnie, ale finalnie to klucz do sukcesu producenta aut luksusowych, gdzie dbałość o najdrobniejsze detale jest podstawą filozofii marki. Tak jak robi to Lexus.
Lexus Origami
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Paryskie targi motoryzacyjne. Najistotniejsze nowości z pawilonu Lexusa

Paryskie targi motoryzacyjne za nami, podsumujmy najważniejsze nowości Lexusa: UX - SUV...
Czytaj wiecej