Zdaniem dietetyk dr Lisy Young, produkty te należą do jednej z dwóch kategorii: nieskrobiowych owoców lub warzyw. Chociaż nie są bogate w białko, zawierają mnóstwo witamin, przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych, mających zbawienny wpływ na zdrowie. Niezależnie od tego, ile ich zjecie, nie spowodują u Was zwiększenia masy ciała, ponieważ ze względów wymienionych powyżej ich nadużycie jest mało prawdopodobne.
Seler

Seler składa się w prawie 95% z wody. Nie oznacza to jednak, że warzywo nie daje znaczących korzyści zdrowotnych. Seler zawiera potas, kwas foliowy, błonnik i 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę K. Najlepiej zjedz selera, kiedy jest jeszcze świeży. W okresie od piątego do siódmego dnia po zakupie warzywo traci większą część przeciwutleniaczy. Pojedyncza porcja to tylko sześć kalorii.
Jarmuż

Jarmuż jest jednym z niewielu pokarmów, które zawierają kwas tłuszczowy omega-3 – substancję odżywczą, którą większość ludzi pozyskuje z ryb. Ma też niską kaloryczność – jedna szklanka surowego jarmużu to około 33 kalorii. Jednocześnie, warzywo to zawiera blisko trzy gramy białka i 2,5 grama błonnika w jednej porcji. Podobnie jak inne rodzaje sałaty, jarmuż jest też bogaty w witaminy i kwas foliowy.
Jagody

Jagody mają więcej przeciwutleniaczy niż jakikolwiek inny owoc. Dodatkowo, są niskokaloryczne.
Ogórek

Warzywo to składa się głównie z wody. Nasiona i skóra zawierają większość wartości odżywczych, więc najlepiej go nie obierać. Porcja zawiera tylko 16 kalorii.
Pomidor

Pomidory są najlepiej znane z tego, że zawierają likopen – karotenoid, nadający tym owocom czerwony kolor, ludziom zaś pomagający zwalczać przewlekłe choroby. Oprócz likopenu pomidory zawierają sporą dawkę witamin A, C i B2, a także kwas foliowy, chrom, potas i błonnik. Jeden średniej wielkości pomidor to tylko około 25 kalorii.
Grejpfrut

Badania wykazały, że dodanie grejpfruta do diety może pomóc w utracie wagi. Grejpfruty są bogate w błonnik, który niweluje uczucie głodu stabilizując poziom cukru we krwi. Witamina C znajdująca się w tych owocach zmniejsza ryzyko wielu problemów zdrowotnych, takich jak rak i problemy z sercem. Grejpfruty mogą również zdziałać cuda w obniżaniu poziomu cholesterolu i poprawie trawienia, a obecny w nich kwas foliowy czyni je idealną przekąska dla kobiet w ciąży. W połówce grejpfruta jest tylko 50 kalorii.
Brokuły

Najbardziej pożywne są te jedzone na surowo lub gotowane na parze. To super-warzywo zawiera sulforafan – środek przeciwnowotworowy, który niszczy rakotwórcze substancje, wchłaniane przez ludzki organizm poprzez żywność i otoczenie. Oprócz witamin A, C, E i K, porcja gotowanych na parze brokułów zawiera około 20% dziennego zapotrzebowania na błonnik oraz zaledwie 31 kalorii.
Kalafior

Kalafior jest bardzo wszechstronnym i pożywnym warzywem. Zawiera przeciwutleniacze i fitochemikalia, które pomagają zwalczać przewlekłe choroby. Jest też doskonałym źródłem kwasu foliowego, błonnika i witamin C i K. W jednej porcji kalafiora jest około 25 kalorii.
Sałata

Większość rodzajów sałaty – czy to rzymska, czy lodowa – ma tylko około 10 do 2 kalorii na porcję. I chociaż sałata nie doda dużo białka do naszej diety, to urozmaici ją o wiele witamin i składników odżywczych, takich jak kwas foliowy, żelazo i witaminy A i C.
Pomarańcza

Większość ludzi kojarzy pomarańcze z dużą zawartością witaminy C, która przynosi wiele korzyści. Ma ona kluczowe znaczenie w produkcji kolagenu, dlatego jedzenie tych owoców pomaga dłużej zachować zdrową i piękną skórę. A jeśli nie jesz białej, wewnętrznej części skórki (zwanej albedo), to powinieneś zacząć. Część ta zawiera dużo błonnika, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi. Średniej wielkości pomarańcza ma tylko 80 kalorii.
Żródło: Insider