Dining Toys – jedzenie równie przyjemne jak seks…

Roxanne Brennen, absolwentka Design Academy Eindhoven, zaprojektowała zastawę, która zachęca do jedzenia. W jaki sposób? Jej kształty przyczyniają się do uruchomienia tej samej aktywności mózgu, co łóżkowa gra wstępna…

Nieregularne talerze, miski, miseczki, talerzyki tworzą kolekcję o wdzięcznej nazwie Dining Toys. Ich formy potęgują przyjemność płynącą z jedzenia, uwalniając endorfiny równie skutecznie jak seks. Autorka powołując się na wolność eksperymentowania i utratę kontroli, czyli to co znamienne dla intymnych zbliżeń, zachęca do wzięcia udziału w zabawie. Odtwórzmy seksualne wrażenia i uniesienia z użyciem jej Dining Toys, eksperymentujmy ze sferycznymi miskami, nerkowatymi łyżkami, talerzami z wybrzuszeniami, podstawkami i innymi nieoczywistymi utensyliami, korzystajmy z naszych języków częściej, jak z dłoni.

Porcelana została wykonana ręcznie, z białej kamionki. Brennen przemyślała każdy szczegół, w tym wagę i kruchość każdego elementu. Skąd pomysł na taką pracę? Brak prawdziwej przyjemności jedzenia, traktowanie posiłków mechanicznie, trzymanie się sztywnie ustalonej etykiety i tradycji ograniczającej nasz mózg. Minimalizujemy doświadczenie kontrolowanymi działaniami. Posiłek ma być więc sensualnym doznaniem, zamiast koniecznością. Zastawę możemy używać w dowolny sposób, w zależności od nastroju, dowolnie eksperymentować z kształtami i rozmiarami, spowalniając sam proces jedzenia.

Projektantka zaprosiła do współpracy szefów kuchni by stworzyć receptury idealnie komponujące się z jej Dining Toys. Następny krok to pop-up, który będzie hołdem dla przyjemności i gdzie Goście będą mogli sami wybrać swoje składowe zastawy.

Źródło: www.dezeen.com   

Autor artykułu
More from Dominika Telega