Disney otworzy Star Wars Hotel. Poczujesz się jak Jedi!

Wizualizacja disneyowskiego Star Wars Hotel, fot. Disney Parks Blog (Disney / Lucasfilm)
Wizualizacja disneyowskiego Star Wars Hotel, fot. Disney Parks Blog (Disney / Lucasfilm)
Disney znów zaskakuje – tym razem doinwestowane zostaną ich słynne parki rozrywki, w których fani "Gwiezdnych wojen", za sprawą noclegu w Star Wars Hotel, będą mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze Jedi!

Jedno z największych przedsiębiorstw medialnych na świecie musi wiedzieć, jak pomnażać swoje pieniądze. Disney stale poszukuje nowych możliwości wzbogacenia się. Tym razem postanowiono doinwestować słynne parki rozrywki. Cześć z nich stale się rozrasta, a niebawem fani “Gwiezdnych wojen” pokochają dwie lokalizacje. Anaheim i Orlando. To właśnie tam powstać mają specjalne strefy Star Wars: Galaxy’s Edge. By rozrywka trwała nieprzerwanie, Twórcy chcą otworzyć w tych przybytkach hotele. Noc w Star Wars Hotel pozwoli nie wychodzić z roli, dzięki czemu goście naprawdę będą mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze Jedi.

Wizualizacja disneyowskiego Star Wars Hotel, fot. Disney Parks Blog (Disney / Lucasfilm)
Wizualizacja disneyowskiego Star Wars Hotel, fot. Disney Parks Blog (Disney / Lucasfilm)

O planach stworzenia przeznaczonych dla fanów “Gwiezdnych wojen” parków, mówi się od dawna. Star Wars Hotel to tylko kolejny element układanki, mającej zapewnić gościom “rozrywkę 360º”. Co to oznacza? Ostatnio informacji na ten temat udzielił Bob Chapek – prezes Walt Disney Parks & Resorts. W jego wizji Disneyland jest w stanie zaserwować odwiedzającym takie doznania, które trwale zapiszą się w ich pamięci. Zamieszkanie w środowisku wykreowanym na podobieństwo filmowego świata, oferowane przez Star Wars Hotel, pozwoli całkowicie zanurzyć się w nowej narracji parku, przez co uczestnik sam stanie się częścią tej historii.

W przeciwieństwo do stanu obecnego, w Star Wars: Galaxy’s Edge nie będziesz wchodzić do parku – będziesz dołączać do historii! Goście otrzymają na początku stroje, jakie powinni nosić bohaterowie “Gwiezdnych wojen”. Przekraczając próg strefy, każdy z nich stanie się obywatelem tej Galaktyki, a podejmowane przez nich działania będą wywoływać reakcje otoczenia. W ten sposób odwiedzający Star Wars Hotel nie tylko staną się częścią tej narracji, ale i ona będzie teraz stanowić część ich życia.

Star Wars Hotel ma być częścią tematycznych parków rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge. Jak na razie zapowiedziano powołanie do życia dwóch tego typu placówek – przy Disneylandach w Anaheim oraz w Orlando. Obie zostaną otwarte w roku 2019.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Tequila Patrón x Guillermo del Toro – esencja Meksyku

Tequila i bogato zdobione, kolorowe czaszki (motyw calaveritas) to pierwsze skojarzenia, jakie...
Czytaj wiecej