Otwarcie parków Star Wars: Galaxy’s Edge coraz bliżej!

"Smuggler’s Run" – jednak z głównych atrakcji Star Wars: Galaxy's Edge, fot. StarWars.com
"Smuggler’s Run" – jednak z głównych atrakcji Star Wars: Galaxy's Edge, fot. StarWars.com
Disney dawno już przestał oglądać się na konkurencję, planując strategię rozwoju swoich marek z olbrzymim rozmachem. Jak zapowiadano w roku 2017 – przy Disneylandach w Anaheim (Kalifornia) i Orlando (Floryda) stworzono tematyczne hotele oraz parki rozrywki dla fanów "Gwiezdnych wojen". Już wiadomo, kiedy oba przybytki zostaną otwarte!

Nie minęły jeszcze dwa lata od doniesień o planowanych przez Disneya tematycznych strefach Star Wars: Galaxy’s Edge w Disneylandach na Florydzie i w Kalifornii. Wiadomo było, że otwarcie zarówno ich, jak i towarzyszących im hoteli utrzymanych w tej samej tematyce, planowano na rok 2019. Nikt jednak nie spodziewał się, że nastąpi to jeszcze w pierwszej połowie tego roku!

Kto był w Disneylandzie, ten wie, na czym tamtejsza rozrywka polega. W przypadku SW:GE poprzeczka zawieszona została jednak o wiele wyżej. W końcu mówimy o jednej z najbardziej kasowych filmowych serii w historii, od lat 70. gromadzącej fanów na całym świecie. Nie można oczywiście oczekiwać, że Star Wars: Galaxy’s Edge zyska uznanie osób pamiętających debiut oryginalnej trylogii. Od tego czasu wiele w gwiezdnowojennym świecie się zmieniło, a już w grudniu czeka nas finał trzeciej trylogii.

Wizualizacja Sokoła Millennium (atrakcja "Smuggler's Run") w Star Wars: Galaxy's Edge, fot. StarWars.com
Wizualizacja Sokoła Millennium (atrakcja “Smuggler’s Run”) w Star Wars: Galaxy’s Edge, fot. StarWars.com

Bob Chapek – prezes Walt Disney Parks & Resorts – już w 2017 roku ogłaszał, jak mniej więcej prezentuje się jego wizja parku. Nie ma wątpliwości, że – jak to Disneyland – odbiorcą będzie tu najmłodszy widz, a więc fan “Przebudzenia mocy” czy “Ostatniego Jedi”:

W przeciwieństwo do stanu obecnego, w Star Wars: Galaxy’s Edge nie będziesz wchodzić do parku – będziesz dołączać do historii! Goście otrzymają na początku stroje, jakie powinni nosić bohaterowie »Gwiezdnych wojen«. Przekraczając próg strefy, każdy z nich stanie się obywatelem tej Galaktyki, a podejmowane przez nich działania będą wywoływać reakcje otoczenia. W ten sposób odwiedzający Star Wars Hotel nie tylko staną się częścią tej narracji, ale i ona będzie teraz stanowić część ich życia.

Parki Star Wars: Galaxy’s Edge zostaną otwarte kolejno 31 maja w Anaheim (Kalifornia) i 29 sierpnia w Orlando (Floryda). Na pytanie, dlaczego otwarcie przesunięto o kilka miesięcy (początkowo mówiono o jesieni 2019), przedstawiciele Disneya odpowiadają jedynie frazesami na temat olbrzymiego zainteresowania. Jak na razie nie wiadomo, ile będą kosztować wejściówki. Na pewno nie będzie to jednak tania przyjemność. By w ogóle dostać się do tej części parku, należy zakupić bilet do Disneylandu – SW:GE to jedynie dodatkowa atrakcja. Oferowana w jej ranach przygoda “Rise of the Resistance” ma jednak stanowić najbardziej zaawansowaną technologicznie przygodę, jaką kiedykolwiek stworzono… Tak przynajmniej twierdzi Bob Iger, zarządzający całym imperium Myszki Miki.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nine Inch Nails za darmo udostępniło dwa nowe albumy

"Zaprawdę dziwne to czasy..." – tymi słowami swój list do słuchaczy rozpoczynają...
Czytaj wiecej