Dolby TrueHD wkracza pod strzechy, szykuje się dźwiękowa rewolucja

Dolby TrueHD
Dolby TrueHD
Telewizory z linii LG OLED 2017 będą pierwszymi na świecie obsługującymi bezstratny format dźwięku Dolby TrueHD. Dzięki temu usłyszymy dźwięk w filmach, serialach i grach w pełni zgodny z zamierzeniami twórców.

LG Electronics wprowadza bardzo ciekawe ulepszenia do swoich najdroższych telewizorów. Te z linii OLED na 2017 rok, które jako pierwsze na rynku wyposażono w obsługę Dolby Atmos, teraz dzięki obsłudze ponoć przełomowego bezstratnego formatu Dolby TrueHD, zapewnią jeszcze doskonalsze wrażenia dźwiękowe. To oznacza, że jako pierwsze w zasadzie osiągną dźwiękową perfekcję – i nie wydaje nam się to określeniem na wyrost – oferując dźwięk o jakości przewyższającej nawet niektóre rozwiązania w kinach.

Format bezstratnej kompresji dźwięku zostanie udostępniony użytkownikom telewizorów LG OLED z roku 2017 jeszcze w tym miesiącu poprzez aktualizację typu OTA (Over The Air). Da ona użytkownikom możliwość odtwarzania dźwięku kodowanego w formacie Dolby TrueHD, który już jest wykorzystywany przy kodowaniu dźwięku na płytach 4K UHD Blu-ray z najnowszymi filmami. Wszystkie telewizory LG OLED z roku 2017 zostały wyposażone w kodek Dolby AC-4, dzięki czemu mogą odtwarzać dźwięk obiektowy, gwarantujący precyzyjne efekty przestrzenne.

Dolby TrueHD to nie koniec zalet nowych telewizorów LG OLED. Czekamy na odpowiedź ze strony konkurencji.

Dolby TrueHD

Telewizor LG z wyższej cenowej półki z linii na rok 2017 są kompatybilne z formatem obrazu HDR Dolby Vision, a tym samym pozwalają na korzystanie z oferty usługodawców VOD, która obejmuje już ponad 100 filmów w formacie Dolby Vision.

Najnowsza aktualizacja obejmuje obsługę kodowania MAT (Metadata-enhanced Audio Transmission) umożliwiającego strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD między konsolami do gier a telewizorami LG OLED. Należy pamiętać, że pełnię możliwości formatu Dolby TrueHD pozwoli wydobyć podłączony do telewizora soundbar. Wbudowane w telewizor głośniki praw fizyki nie oszukują, więc z uwagi na swój niewielki rozmiar nie mogą oferować bardzo wysokiej jakości dźwięku.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

MASZ OCHOTĘ KUPIĆ TABLET? BO RESZTA ŚWIATA COŚ NIE BARDZO

Swego czasu wiele mówiło się o tym, że tablety to nowa era...
Czytaj wiecej