Na Airbnb można wynająć dom znany z “Breaking Bad”

Teraz każdy może spędzić trochę czasu niczym Jesse i Walter, fot. Airbnb
Teraz każdy może spędzić trochę czasu niczym Jesse i Walter, fot. Airbnb
Plany zdjęciowe w studiach największych wytwórni do złudzenia potrafią imitować rzeczywistość, ale nie zawsze twórcy filmów czy seriali decydują się na odtwarzanie różnych miejsc – czasem plan zdjęciowy organizowany jest w prawdziwych domach, które po sukcesie danej produkcji mogą stać się mekką dla jej fanów.

W przypadku “Breaking Bad” taką mekką jest oczywiście dom, na którego dach – śladem Waltera White’a – fani do dziś wrzucają pizzę. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym kręcono kultowy serial. Niedawno inne, znane z sezonu piątego lokum trafiło do bazy Airbnb – teraz fani sami mogą odegrać Walta i Jessego. O to zresztą zadbali właściciele, którzy doskonale wiedzą, jaki potencjał ma ich posiadłość i ile mogą dzięki temu zarobić (w przeciwieństwie do tych, którzy kilka razy dziennie muszą ściągać pizzę z dachu).

Na najemców czekają też stroje, które każdy fan "Breaking Bad" doskonale zna, fot. Airbnb
Na najemców czekają też stroje, które każdy fan “Breaking Bad” doskonale zna, fot. Airbnb

Nowoczesna posiadłość leży w północno-wschodniej części Albuquerque i ma 335 metrów kwadratowych powierzchni. Dom przygotowany jest na przyjęcie nawet siedemnastu osób, oferując przy tym wiele rozrywek i przestrzeń rekreacyjna. Salon, w którym kręcono “Breaking Bad”, jest natomiast zaledwie wisienką na torcie. Właściciele mają jednak świadomość, że to właśnie obecność w serialu jest głównym magnesem na najemców. Właśnie dlatego przygotowali oni kostiumy, w których każdy odwiedzający może zorganizować sobie sesję zdjęciową rodem z “Breaking Bad”.

By zorganizować w tym miejscu większą imprezę tematyczną, trzeba się jednak liczyć ze sporymi kosztami. Jedna osoba za noc musi zapłacić 259 dolarów, a jeśli popyt będzie duży, kwota ta z pewnością jeszcze wzrośnie. Z drugiej strony właściciele doskonale wiedzą, że popularność “Breaking Bad” nie spada, mimo że emisję serialu zakończono sześć lat temu. Co więcej, jest szansa, że dzięki przygotowanej przez Netflixa filmowej kontynuacji losów Jesse’ego Pinkmana zatytułowanej “El Camino” (premiera 11 października).

Salon, który niewielu trzeba przedstawiać, fot. Airbnb
Salon, który niewielu trzeba przedstawiać, fot. Airbnb

Airbnb nieraz udowodniło, że jeśli chodzi o wynajem mieszkań, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ba, nie tak dawno w ramach jednej z akcji serwisu można było spędzić noc w piramidzie Luwru! Atrakcje dla fanów różnych produkcji filmowych i telewizyjnych to jednak wciąż niewielka pula w bazie serwisu. Co ciekawe, odwiedzając charakterystyczną posiadłość z trzeciego odcinka piątego sezonu, wcale nie musicie rezygnować z rzucania pizzą na dach najsłynniejszego domu z “Breaking Bad”. Oba są bowiem zlokalizowane w Albuquerque, zaledwie 30 minut drogi od siebie, ale i w pobliżu innych znanych z serialu miejsc. Więcej o informacji znajdziecie w ogłoszeniu.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus sprzedał już 10 milionów samochodów!

Pod koniec lutego Lexus pochwalił się historycznym wyczynem – japońska marka sprzedała...
Czytaj wiecej