Domowy ogród? IKEA ma na to rozwiązanie

Dzięki IKEI nabyliśmy umiejętność własnoręcznego składania mebli. W końcu to takie LEGO dla dorosłych. Tym razem jednak, szwedzka firma nie zaskakuje majsterkowiczów, ale kulinarne złote rączki. Wchodzi na nowy dla siebie obszar - w hydroponiczną uprawę roślin, ogrodnictwo w warunkach mieszkalnych.

Dzięki IKEI nabyliśmy umiejętność własnoręcznego składania mebli. W końcu to takie LEGO dla dorosłych. Tym razem jednak, szwedzka firma nie zaskakuje majsterkowiczów, ale kulinarne złote rączki. Wchodzi na nowy dla siebie obszar – w hydroponiczną uprawę roślin, ogrodnictwo w warunkach mieszkalnych.

Zestaw będzie mieć swoją premierę w kwietniu i jest przeznaczony dla wszystkich. Dosłownie. W swej prostocie i nieskomplikowaniu dostarczy sporo zabawy i satysfakcji. No i możliwości zbiorów z własnej uprawy! Urządzenie wyeliminowało glebę, wyposażone jest w czujniki zapewniające idealne nawilżenie. Jak działa? Dwie minuty poniższego filmu to doskonały instruktaż:

Oczywiście na rynku mamy już dostępne zestawy do hydroponicznej uprawy w domu – z systemami gromadzącymi wodę w granulacie i wskaźnikiem poziomu wody. Zalet takiej uprawy jest wiele: nie potrzebujemy terenu, za dużo miejsca w domu, oszczędzamy wodę, nie musimy czekać na odpowiednią porę roku, nie jesteśmy zmuszeni do ciężkich prac ręcznych, eliminujemy alergeny występujące w glebie i nie stosujemy pestycydów.

Skoro IKEI udało się nas namówić na budowanie własnych łóżek, z pewnością przekonają nas i do własnoręcznej uprawy ziół.

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Fasada budynku na wzór teatralnej kurtyny – nowe centrum kulturalne Szanghaju

The Bund Finance Centre w Szanghaju jest już prawie na ukończeniu. To...
Czytaj wiecej