Dywizjon 303 – będzie gra komputerowa

Najsłynniejszy polski dywizjon lotniczy doczeka się gry komputerowej. Prace nad "303 Squadron" są ponoć na ukończeniu.

Dywizjon 303 to obecnie bardzo popularne hasło. Znana chyba wszystkim w Polsce historia naszych pilotów, którzy daleko od kraju bronili Anglii przed lotnictwem niemieckim w czasie Drugiej Wojny Światowej. Zaskarbili sobie serca na całym świecie, nie tylko olbrzymimi zdolnościami pilotażu czy skutecznością, ale i niepokornością i dziesiątkami anegdot, które powstały w czasie zderzenia polskiej ułańskiej fantazji z angielską flegmą i uwielbieniem procedur. W genialny sposób opisał to m.in. Arkady Fiedler, tworząc powieść „Dywizjon 303” niemal na żywo. Polacy zostali upamiętnieni np. w angielskim filmie fabularnym „Bitwa o Anglię”, a obecnie o „Kościuszkowcach” powstają dwa nowe obrazy. Brytyjski „Hurricane” z Marcinem Dorocińskim i Iwanem Rheonem, oraz polski „Dywizjon 303” na motywach powieści Fiedlera z Piotrem Adamczykiem i Maciejem Zakościelnym.

Każda okazja jest doskonała aby przypomnieć światu o bohaterstwie naszych lotników. Udział polskich żołnierzy w potyczkach na zachodzie był przez lata ignorowany ze względu na napięte stosunki krajów kapitalistycznych ze Związkiem Radzieckim. Polscy lotnicy, mimo, że mieli olbrzymi wkład w uratowanie Wysp Brytyjskich przed Niemcami, nie zostali nawet zaproszeni na Paradę Zwycięstwa w Londynie. Po zakończeniu wojny musieli się imać różnych zajęć, aby związać koniec z końcem.

Po kartach książek, ekranach kinowych i telewizyjnych, teraz czas na ekrany komputerowe. Polska firma Movie Games przygotowuje właśnie grę 303 Squadron. Ma łączyć symulator z FPP. Będziemy mogli latać samolotami, ale i poruszać się po bazie i lotnisku naprawiając i przygotowując maszyny do lotów. Cała fabuła gry ma być zgodna historycznie i oparta na prawdziwych wydarzeniach z czasów istnienia Dywizjonu. Premiera planowana jest już na pierwszy kwartał 2018 roku, gra będzie dostępna na platformie Steam. Twórcy postanowili jednocześnie poprosić o wsparcie internautów przez portal Kickstarter. Zebrane tam pieniądze mają pozwolić na jeszcze większe dopracowanie gry, a być może nawet na przygotowanie jej do platform Xbox czy Play Station.

Strona na Facebooku:
https://www.facebook.com/303SquadronTheGame/

Kampania na Kickstarterze:

http://kck.st/2DfIQI4

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Czarne chmury nad Muzeum Techniki

Po ponad 60 latach istnienia, Muzeum Techniki i Przemysłu może stracić swą...
Czytaj wiecej