Dzień z życia bogów

Classic1 1000x690Classic1, źródło: http://www.wonderzine.com/wonderzine/life/digest-other/215881-the-daily-life-of-god
Można powiedzieć o tym projekcie, że sztuka wyszła do ludzi. Dosłownie. Na ulice Kijowa. I wygląda to niesamowicie.

Ukraiński artysta Alexey Kondakov postanowił zrobić coś zwykłego – jak wielu przed nim połączyć stare z nowym. To co jednak odróżnia jego projekt od innych to forma w jakiej to zrobił. Kondakov w umiejętny sposób umieścił postacie z klasycznych obrazów w swojej codzienności – ulicach Kijowa. I zrobił to niesamowicie.

Na pomysł wpadł oglądając płótna holenderskiego mistrza barokowego – Caesara van Everdingena. Jak sam mówi „Zdałem sobie sprawę, że bohaterowie tych dzieł zwyczajnie chcieli wartościowo spędzać czas razem. Dokładnie tak jak my”. Od „Dawida i Goliata” pędzla Caravaggia, przez „Bachusa” Everdingena po „Nimfy i Satyra” Williama-Adolfa Bouguereau. Kodakov sięga do największych dzieł widząc w nich źródło i elementy idealnie pasujące do otaczającej go rzeczywistości Kijowskich ulic.

Classic6

Kodakov z pomocą Photoshopa pozwala klasycznym muzom zajrzeć do sklepów, autobusów, klatki schodowe, ulice pełne zwykłych ludzi. Dokładnie tak zwykłych jak one same. W końcu jego seria to najzwykleszy w świecie „Codzienne życie Bogów”

Classic2

Classic5

Classic8

Classic10

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Relacja Exu Magazine prosto z Seoul Gourmet 2016

W Seulu spotkali się jedni z najlepszych szefów kuchni na świecie, dołączył...
Czytaj wiecej