Do sprzedaży trafia obsługiwany głosem zegar ścienny, prosto od twórców Echo i Alexy

echo wall clock
Amazon wprowadził do sprzedaży kolejny gadżet Internetu rzeczy, którego sercem jest asystentka Alexa. Echo Wall Clock to minimalistyczny zegar ścienny, który rozumie mowę naturalną.

Amazon Echo Wall Clock był już zapowiadany jakiś czas temu, musiał być jednak w ostatniej chwili wycofany ze sprzedaży z uwagi na wykryte problemy techniczne. Po ich usunięciu gadżet wraca do obrotu. To proste i tanie, a zarazem pomysłowe urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zegar ścienny. Czym się różni od zwykłych chronometrów?

Urządzenie należy do rodziny Echo, a to oznacza, że współpracuje z asystentką głosową Alexa. Potrafi więc rozpoznawać mowę naturalną i wydawane za jej pomocą polecenia. Na przykład: daj znać dzieciom, że za 30 minut mają wyłączyć grę. Albo gotuję makaron, zadzwoń za kwadrans. Zegarek przy tym nie posiada własnego mikrofonu: musimy użyć innego urządzenia Echo – na przykład stojącego nieopodal głośnika Amazonu, który być może już posiadamy –  lub aplikacji Alexa w telefonie.

echo wall clock

Amazon Echo Wall Clock zrozumie wszystko, co do niego powiemy. Choć na razie nie po polsku.

Mimo iż Alexa powstaje między innymi w naszym kraju – a konkretniej, w Gdańsku – jej twórcy nadal nie otrzymali zgody od kierownictwa na opracowanie rozumienia polskiej mowy. Asystentka Amazonu rozumie więc wiele języków, w tym język angielski, ale niestety nie umie nic po polsku. Przynajmniej na razie, choć podobno Amazon chce zwiększyć wysiłki w dostosowywaniu jego produktów i usług do naszego kraju.

Echo Wall Clock zasilany jest przez cztery baterie typu AA. Na jego obudowie zainstalowanych jest 60 LED-ów, dzięki czemu urządzenie w czytelny sposób zilustruje ile czasu jeszcze zostało do jakiegoś zdarzenia, którego ma pilnować. Zegar automatycznie też synchronizuje czas z Internetem, w tym zmianę czasu letniego na zimowy.

Cena Amazon Echo Wall Cock to 30 dol.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

E-booki w wannie, pod prysznicem i na łódce. Nowemu Kindle Paperwhite nie straszna wilgoć

Jedną z wielu przewag książek w papierowej formie jest ich wyższa odporność...
Czytaj wiecej