Ekskluzywne zakupy, ale online?

Najlepsze sztuki - dosłownie - i często w pojedynczych egzemplarzach, unikaty od pożądanych projektantów, do tego personal shopper czy dostawa w ten sam dzień. Luksus na kliknięcie myszki.

Oczywiście nadal lubimy tradycyjną formę zakupów, tym bardziej za sprawą „doświadczenia”, jakie serwują nam najlepsze butiki świata. O tym, że zakupy online zaczynają grać pierwsze skrzypce pisać nie musimy, jedynie dodamy do tego, że dołączają z sukcesem do listy luksusowe marki. Oferują najwyższej jakości produkty, z kolekcjami niemożliwymi wręcz do zdobycia, pojedynczymi sztukami, które bez wychodzenia z domu i podróżowania są w naszym zasięgu. Dostawa może być nawet w ten sam dzień, co da tyle samo satysfakcji, jak wyjście z zakupami z lśniącego butiku.

Poniżej, za Departures, prezentujemy listę stron do najbardziej luksusowych zakupów online:

Editorialist

Hybryda – magazyn i sklep, prowadzony od 2013 roku przez dwie absolwentki Elle. Sprzedają najbardziej luksusowe ubrania i akcesoria jakie wypuścił świat mody. W zakupach pomagają redaktorzy, wspierając nas w skomponowaniu olśniewającej stylizacji, są naszym modowym concierge. W osławieniu tego combo pomogły gwiazdy, m.in, Kate Hudson czy Kim Kardashian. Kupimy tam perełki od Valentino, Jimmy Choo czy Chloé.

editorialist.com

Moda Operandi

Działa od siedmiu lat dzięki Vogue i Lauren Santo Domingo. Blask i glamour bije z ekranu. Kupimy tam rzeczy z najnowszych kolekcji, łącznie z suknią ślubną, możemy ułatwić sobie wybór i kupić dany „look”. Strona ma funkcję „pre order” prosto z wybiegu i dostępność egzemplarzy vintage.

modaoperandi.com

24 Sèvres

Słynny Le Bon Marché online. Już nie trzeba podróżować do Paryża, aby zrobić tam zakupy. Wysyłka zakupionego towaru do Polski to jedynie dzień. A zamówimy największe hity z kolekcji najgorętszych nazwisk ze świata mody.

24sevres.com

My Theresa

Ulubione źródło redaktorów czasopism modowych, oddział online słynnego butiku z Monachium stał się międzynarodową siłą napędową formy. Tu znajdziemy egzemplarze trudno dostępne gdziekolwiek indziej. O powodzeniu interesu świadczyć może fakt, że nowych klientów przybywa aż 500 tygodniowo.

mytheresa.com

World’s Best

Zespół najbardziej wytrawnych, modowych tropicieli zawsze czeka na kolejnego klienta. Znajdzie wszystko – rzadką torebkę Chanel, niedostępną w butikach, niemożliwy do znalezienia Rolex czy diamentowy pierścionek z ekskluzywnej kolekcji Rafka. Produkty można samodzielnie wybierać online bądź skorzystać z concierge.

worldsbest.com

The RealReal

Czas na vintage, luksusowy second-hand z rzeczami do maksimum 10-letniej historii. Modowe cacka od topowych nazwisk, w tym Chanel, Alexandra McQueen’a, Cartiera czy Rodarte.

therealreal.com

Net-a-Porter i młodszy brat Mr. Porter

Dwa sklepy, które szybko osiągnęły najwyższy poziom w swoim asortymencie. W każdy wtorek i piątek pojawiają się nowości.

mrporter.com

Luisa Via Roma

Historyczny butik z kapeluszami, firma prowadzona we Włoszech od trzech pokoleń. Dzisiaj koncept online, który jako jedyny posiada opcję „kup to jako pierwszy” prosto z wybiegów. W swoim asortymencie oferuje swoje dobra narodowe, takie jak Armani, Zegna czy Valentino.

luisaviaroma.com

Źródło: departures.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

LS 500 w wersji F Sport debiutuje w Nowym Jorku

LS 500 zadebiutował na początku tego roku w Detroit. W chwili premiery...
Czytaj wiecej