Ekskluzywne zakupy, ale online?

Najlepsze sztuki - dosłownie - i często w pojedynczych egzemplarzach, unikaty od pożądanych projektantów, do tego personal shopper czy dostawa w ten sam dzień. Luksus na kliknięcie myszki.

Oczywiście nadal lubimy tradycyjną formę zakupów, tym bardziej za sprawą „doświadczenia”, jakie serwują nam najlepsze butiki świata. O tym, że zakupy online zaczynają grać pierwsze skrzypce pisać nie musimy, jedynie dodamy do tego, że dołączają z sukcesem do listy luksusowe marki. Oferują najwyższej jakości produkty, z kolekcjami niemożliwymi wręcz do zdobycia, pojedynczymi sztukami, które bez wychodzenia z domu i podróżowania są w naszym zasięgu. Dostawa może być nawet w ten sam dzień, co da tyle samo satysfakcji, jak wyjście z zakupami z lśniącego butiku.

Poniżej, za Departures, prezentujemy listę stron do najbardziej luksusowych zakupów online:

Editorialist

Hybryda – magazyn i sklep, prowadzony od 2013 roku przez dwie absolwentki Elle. Sprzedają najbardziej luksusowe ubrania i akcesoria jakie wypuścił świat mody. W zakupach pomagają redaktorzy, wspierając nas w skomponowaniu olśniewającej stylizacji, są naszym modowym concierge. W osławieniu tego combo pomogły gwiazdy, m.in, Kate Hudson czy Kim Kardashian. Kupimy tam perełki od Valentino, Jimmy Choo czy Chloé.

editorialist.com

Moda Operandi

Działa od siedmiu lat dzięki Vogue i Lauren Santo Domingo. Blask i glamour bije z ekranu. Kupimy tam rzeczy z najnowszych kolekcji, łącznie z suknią ślubną, możemy ułatwić sobie wybór i kupić dany „look”. Strona ma funkcję „pre order” prosto z wybiegu i dostępność egzemplarzy vintage.

modaoperandi.com

24 Sèvres

Słynny Le Bon Marché online. Już nie trzeba podróżować do Paryża, aby zrobić tam zakupy. Wysyłka zakupionego towaru do Polski to jedynie dzień. A zamówimy największe hity z kolekcji najgorętszych nazwisk ze świata mody.

24sevres.com

My Theresa

Ulubione źródło redaktorów czasopism modowych, oddział online słynnego butiku z Monachium stał się międzynarodową siłą napędową formy. Tu znajdziemy egzemplarze trudno dostępne gdziekolwiek indziej. O powodzeniu interesu świadczyć może fakt, że nowych klientów przybywa aż 500 tygodniowo.

mytheresa.com

World’s Best

Zespół najbardziej wytrawnych, modowych tropicieli zawsze czeka na kolejnego klienta. Znajdzie wszystko – rzadką torebkę Chanel, niedostępną w butikach, niemożliwy do znalezienia Rolex czy diamentowy pierścionek z ekskluzywnej kolekcji Rafka. Produkty można samodzielnie wybierać online bądź skorzystać z concierge.

worldsbest.com

The RealReal

Czas na vintage, luksusowy second-hand z rzeczami do maksimum 10-letniej historii. Modowe cacka od topowych nazwisk, w tym Chanel, Alexandra McQueen’a, Cartiera czy Rodarte.

therealreal.com

Net-a-Porter i młodszy brat Mr. Porter

Dwa sklepy, które szybko osiągnęły najwyższy poziom w swoim asortymencie. W każdy wtorek i piątek pojawiają się nowości.

mrporter.com

Luisa Via Roma

Historyczny butik z kapeluszami, firma prowadzona we Włoszech od trzech pokoleń. Dzisiaj koncept online, który jako jedyny posiada opcję „kup to jako pierwszy” prosto z wybiegów. W swoim asortymencie oferuje swoje dobra narodowe, takie jak Armani, Zegna czy Valentino.

luisaviaroma.com

Źródło: departures.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Hatchaback CT po lifcie. Jak zmienił się hybrydowy kompakt klasy premium?

Targi we Frankfurcie miały dwie premiery. Obok NXa, zaprezentowano udoskonaloną wersję CT...
Czytaj wiecej