Ekspres do kawy z klocków LEGO

LEGO Coffee Maker, fot. Astonishing Studios
Nie wiem, czy ten artykuł trafi bardziej do fanów LEGO, czy może do miłośników kawy. Za to z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają popijać kawę w trakcie zabawy klockami!

Nie wiem, czy ten artykuł trafi bardziej do fanów LEGO, czy może do miłośników kawy. Za to z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają popijać kawę w trakcie zabawy klockami lub interesują się technicznymi ciekawostkami.

Tak, wiem – sporo u nas newsów o LEGO. Ale co poradzić, skoro duński towar eksportowy to tak wdzięczny materiał do pracy? Czasem zastanawiam się, czy ludzka kreatywność w tej materii ma jakieś granice, jednak wychodzi na to, że z klocków można zbudować wszystko. Jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia.

Tym razem na warsztat weźmiemy ekspres do kawy – zbudowany oczywiście z klocków. Nie, nie chodzi o budowlę, która wygląda jak ekspres z klocków. Mowa o w pełni funkcjonalnej maszynce, która zaparzy nam kawę. Takie cudo skonstruowali panowie z Astonishing Studios, którzy specjalizują się w tworzeniu LEGO-maszyn.

Oczywiście w tym przypadku nie ma mowy o wykorzystaniu tylko i wyłącznie klocków. Ekspres wyposażony został w elektroniczne moduły od SAM Labs, umożliwiające sterowanie urządzeniem. Całość dopełniają saszetki kawy od Starbucksa (kawa z klocków zapewne nie smakowałaby zbyt dobrze).

“Co? Z saszetki to ja nie pijam!”, “Wolę iść do prawdziwego Starbucksunia” – jeśli naprawdę myśleliście, że mini-ekspres, zbudowany z klocków LEGO może dać wam świeżo mieloną, aromatyczną kawę… Zaraz. Pewnie mógłby, ale trzeba by go mocno rozbudować. Tak czy inaczej, nie daliście się chyba zwieść ziarenkom kawy, zamkniętym w przejrzystych klockach na zewnętrznej osłonie ekspresu? Wszelkie zażalenia należy kierować do autorów, czyli Astonishing Studios. Przy odrobinie szczęścia mogłoby się okazać, że panowie podejmą rękawicę i rozbudują swój projekt. W końcu umiejętności im nie brakuje!

Jednak nawet w obecnej formie, mini-ekspres z LEGO robi wrażenie. To ciekawa i szalenie efektywna ozdoba. Zaparzenie jednej kawy, zajmuje około 45 sekund. Co prawda zapasy wody i zawartość saszetek dość często należy uzupełniać, ale sami pomyślcie, jaki “fejm” można zyskać, stawiając sobie LEGO-ekspres na biurku w pracy!

Autor artykułu
More from Damian Halik

Keisuke Umeda – kucharz-artysta tworzący bentō-obrazy

Zabawy jedzeniem to jedna z pierwszych rzeczy, jakie wybija się z głów...
Czytaj wiecej