Elektryczne deskorolki są już passe. Segway da nam elektryczne wrotki

segway drift w1
Na rynku panuje coraz większa moda na lekkie pojazdy miejskie napędzane prądem. Mieliśmy już elektryczne rowery i elektryczne deskorolki. Jedna z najważniejszych firm dla całego tego rynku ma już w planach nowe urządzenie - elektryczne wrotki.

Rozwój nowoczesnej technologii jeszcze nigdy nie był tak… użyteczny. Co rusz na rynku pojawiają się nowe gadżety, które podwyższają naszą jakość życia. Pewną specyficzną grupą sprzętów tego typu są lekkie pojazdy miejskie, które rozwiązują wiele problemów mieszkańcom tych miast.

Elektryczne pojazdy są ekologiczne, z łatwością pokonują korki, na dodatek ich silniki są traktowane jako suplement dla naszej siły mięśni – w każdej chwili możemy je wyłączyć i zacząć pedałować na naszym elektrycznym rowerze, czy odpychać się nogą na elektrycznej deskorolce. W czasach, w których znaczna część mieszkańców miast spędza większość swojej zawodowej aktywności siedząc przy komputerze, takie pojazdy są wręcz zbawienne.

Było wiele trendów. Segway, prekursor rynku, chce wywołać nowy. A są nim elektryczne wrotki Drift W1

Segway jest na tyle istotną dla branży firmą, że pierwsze jeździki elektryczne nazywane są, tak po prostu, segwayami. Nawet jeśli pochodzą od innej firmy. Tak jak niegdyś każdy przenośny odtwarzacz kaset nazywano walkmanem, choć to znak towarowy firmy Sony. Twórcy segwaya mają dla nas nową propozycję: e-wrotki o nazwie Drift W1.

Drift W1, będąc nieaktywnymi, działają jak zwykłe wrotki, które znamy z naszego dzieciństwa. Wystarczy jednak je włączyć i się nachylić, by został uruchomiony w nich elektryczny silniczek. Drift W1 mają być pierwszym, ale nie jedynym modelem e-wrotek Segway’a. Firma planuje więcej rodzajów.

Cena i dostępność Segway Drift W1 nie są jeszcze znane

Te mamy poznać w przyszłym miesiącu. Prawdopodobnie, przynajmniej na początku, nie będą należeć do najtańszych. Czy są dobrym pomysłem? To okaże się po pierwszych konsumenckich testach. Ciekawi nas, jak Segway rozwiązał problem bezpieczeństwa – para butów na kółkach zasilanych prądem nie brzmi jak coś szczególnie łatwego do opanowania. Z drugiej strony, również i zwyczajne wrotki wymagają nauki jazdy.

segway drift w1

 

Trudno jednak nie przyjmować z entuzjazmem pomysłów tego typu. Elektryczne mikropojazdy są doskonałą alternatywą dla samochodów i komunikacji miejskiej w i tak już ciasnych i zatłoczonych metropoliach.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Japoński robot, którego jedynym celem jest zapewnienie ci szczęścia

Czasy, w których w każdym domu znajduje się jeden bądź kilka robotów...
Czytaj wiecej