Ta butelka przypilnuje, byście nigdy nie odwodnili swojego organizmu

equa
To zdumiewające jak wielu dorosłym ludziom trzeba przypominać, by pili regularnie wodę. Tam gdzie jest popyt i potrzeba, rodzi się podaż. Butelka o nazwie Equa zadba o prawidłowe nawodnienie organizmu jej posiadacza.

Sam z własnego doświadczenia związanego z opieką nad starszą osobą wiem, jak trudno namówić niektórych ludzi do regularnego picia wody. Niektórzy z przyczyn zdrowotnych wręcz muszą regularnie pić wodę. Inni – ci całkiem zdrowi – również zapominają o regularnym nawadnianiu swojego organizmu. Być może butelka Equa w końcu rozwiąże problem zbuntowanych i zapominalskich.

equa

Urządzenie – bo tak właściwie należy nazwać tę butelkę – nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży. Pomysłodawca prowadzi póki co kampanię crowdfundingową, by sprawdzić, czy na jego pomysł faktycznie istnieje zapotrzebowanie. Wygląda jednak na to, że popyt jest ogromny. Już teraz zebrał on 210 tys. euro na rozwój swojego produktu.

Butelka Equa zadba o regularne nawadnianie organizmu.

Inteligentna butelka Equa sparowana jest z telefonem jej użytkownika. Za pomocą wbudowanych czujników wykrywa, kiedy jest wykorzystywana i ile wody z niej pijemy. Jeżeli wszystko się zgadza, Equa “siedzi cicho” i zachowuje się dokładnie tak, jak zwykłe plastikowe naczynie. Jeżeli jednak zapominamy o piciu wody, ta wysyła informacje do aplikacji mobilnej, by ta z kolei powiadomiła nas, że najwyższy czas napić się wody.

Equa ma pojawić się w sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Jej cena to aż 27 funtów (ok. 130 zł), co wydaje się nieco sporym wydatkiem na naczynie, którego “mniej inteligentna” wersja kosztuje kilkadziesiąt groszy. Mając jednak w pamięci to, jak wielkim problemem dla niektórych jest regularne picie wody, wydatek ten przestaje jawić się jako absurdalny…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Chiński telefon z przyszłości. Bez ramek, z 64-megapikselowym aparatem i obsługą 5G

Kiedyś chińscy producenci sprzętów słynęli głównie z podróbek zachodnich konstrukcji. Dziś, patrząc...
Czytaj wiecej