EV C.A. Spirit – nowa spółka, która opracuje technologię dla samochodów elektrycznych

Toyota, Mazda i Denso - te trzy firmy wniosły kapitał do nowo powstałej organizacji. Głównym celem spółki jest sprawna implementacja wyników wspólnych badań nad nowymi technologiami.

Partnerzy mają określić optymalne osiągi, własności jezdne i funkcje samochodów elektrycznych, zweryfikować strategię montowania części i ich wpływu na zachowanie się pojazdu, wypracować optymalną koncepcję każdego typu samochodu z uwzględnieniem charakterystyki modułowych komponentów.

To czego przede wszystkim wymaga rynek samochodów elektrycznych, aby stać się atrakcyjną alternatywą dla większego grona użytkowników, to inwestycje i czas. Strategiczna współpraca firm ma nadążać za oczekiwaniami i zapotrzebowaniem na samochody elektryczne wszystkich typów i segmentów w różnych częściach świata.

Zespół inżynierów, wybranych z każdego z trzech przedsiębiorstw, opracuje nowy standard projektowania pojazdów. Umowa obejmuje współpracę przy budowie mikrosamochodów, aut osobowych, SUV-ów oraz lekkich aut ciężarowych. Połączone kompetencje partnerów to m.in.: Toyoty nowa architektura i system produkcyjny TNGA (Toyota New Global Architecture), Mazdy – planowanie produktu i wysoki poziom projektowania opartego na modelowaniu komputerowym, Denso – technologie elektroniczne.

Firma EV C.A. Spirit ma za zadanie opracować modułowe części i technologie w taki sposób, aby oparte na nich samochody zachowały unikalność każdej z marek i mogły być łatwo poddawane modyfikacjom, dzięki którym będą stale utrzymywały swoją świeżość i atrakcyjność. Struktura biznesowa nowo powołanej spółki jest otwarta na udział innych producentów samochodów i komponentów.

Źródło: cnbc.com, www.toyotanews.pl

 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Pączki cenne jak złoto

Ile jesteś w stanie zapłacić za pączka? 10 zł, 50 zł? A...
Czytaj wiecej