EverBlock – praktyczne klocki Lego dla dorosłych.

Meble, ścianki działowe, stoiska targowe, altanki, pomysłów na wykorzystanie tych klocków może być multum. Oto EverBlock, duże klocki dla dużych ludzi.

Meble, ścianki działowe, stoiska targowe, altanki, pomysłów na wykorzystanie tych klocków może być multum. Oto EverBlock, duże klocki dla dużych ludzi.

Aż dziw bierze, że nikt nie wpadł na ten pomysł wcześniej. Amerykańska firma EverBlock Systems stworzyła klocki, bazujące na zasadzie łączenie słynnego duńskiego wynalazku. Różnica polega na tym że są o wiele większe i mają praktyczne zastosowanie. Łączy się je identycznie jak lego, przy konieczności otrzymania bardziej stabilnej konstrukcji można użyć specjalnych wzmocnień. Montaż jest ekspresowy i nie wymaga narzędzi., a co najważniejsze, gdy już nie potrzebujemy danej konstrukcji możemy ją równie szybko rozebrać, nie pozostawiając żadnego śladu, a materiał rozbiórkowy wykorzystać do innego celu. W dodatku EverBlock udostępnia na swoje stronie internetowej specjalny program do projektowania konstrukcji. Możemy wirtualnie zbudować swój pomysł, a program wyliczy ilość i typ klocków które potrzebujemy. Na stronie są również gotowe projekty.

Klocki są dostępne w kilku rozmiarach i rodzajach. Mamy trzy klocki podstawowe (pełny, połówkę i ćwiartkę), gładki element wykańczający i pięć płaskich elementów do budowy półek, blatów czy ościeżnic do obsadzenia drzwi lub okien. Możemy wybrać spośród 14 kolorów podstawowych i dwóch premium (srebrny i złoty), klocki są wodoodporne i bez problemu można stosować je na zewnątrz. Posiadają inhibitory promieniowania UV, dlatego nie matowiejący nie tracą koloru. Ponadto konstrukcje są wyjątkowo stabilne, przetestowano je w Japonii symulując trzęsienie ziemi o 7 stopniach w skali Richtera. Klocki systemu EverBlocks można również kupić w Europie dzięki brytyjskiemu przedstawicielstwu firmy. Pojedynczy bazowy klocek kosztuje ok 7 dolarów. Możemy je nabyć w postaci pakietów lub zestawów z których można zbudować gotowy projekt. Więcej informacji znajdziecie na: http://www.everblocksystems.com/

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Gwiezdne Wojny od kuchni

Gwiezdne wojny od kuchni. Nie, wcale nie chodzi o to jak kręcono...
Czytaj wiecej