Ewolucja znanych aktorów okiem Jeffa Victora

Niejeden artysta gościł już na łamach EXU Magazine, ale takiego CV jak Jeff Victor nie miał chyba nikt. Rezydujący w Los Angeles grafik był swego czasu jedną z najbardziej rozchwytywanych osób w branży. Największą popularność przyniosły mu jednak karykaturalne rysunku, przedstawiające rozwój słynnych aktorów na przestrzeni lat.

Historia tego skromnego artysty zaczyna się na przedmieściach Chicago. Pierwsze szlify Jeff Victor zbierał jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jego charakterystyczny styl bardzo szybko zdobywał nowych entuzjastów, zwłaszcza po przeprowadzce do Los Angeles, gdzie o Jeffa zabiegać zaczęły hollywoodzcy potentaci. Pracując jako freelancer, chicagowski grafik zgromadził w swoim CV wpisy takich marek jak Marvel Comics, DC Comics, czy HBO/Cinemax.

Victor tworzył także grafiki koncepcyjna dla programów BBC i National Geographic, pracował także jako ilustrator dla Universal Studios Hollywood oraz Warner Bros. Animation, gdzie współtworzył seriale “Loonatics: Unleashed”, “ThunderCats” i “Scooby-Doo”. Następnie na stałe dołączył do Nickelodeon Games, gdyż jego styl doskonale sprawdza się w produkcjach skierowanych do najmłodszych. Jakiś czas temu Jeff wrócił jednak do freelancingu, nie zapominając przy tym swych filmowych doświadczeń. Korzystając ze swych umiejętności i hollywoodzkich fascynacji, Victor rozpoczął rysowanie serii Evolution of…, która okazała się jego najpopularniejszym dziełem.

Na przestrzeni lat JV stworzył całą masę nieco karykaturalnych ilustracji, przedstawiających uznanych aktorów (czasem także postaci filmowe) w ich najsłynniejszych rolach na przestrzeni lat. Efekty zachwycają i bawią zarazem. To, co już widzicie to zaledwie kilka prac. Więcej przykładów z tej serii (ukazujących ewolucję między innymi Samuela L. Jacksona, Ricka Moranisa, Umę Thurman, Charlize Theron, Billa Murraya czy Tima Curry’ego), ale też innych prac Jeffa, znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Autor artykułu
More from Damian Halik

NASA at Home, czyli kolejny wirtualny spacer (i nie tylko)

Nie, żebyśmy narzekali na nudę w trakcie przymusowego siedzenia w domach, ale...
Czytaj wiecej