“Facet na święta”

Już tylko kilka dni dzieli nas od tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, dlatego czas najwyższy, by zacząć oglądać filmy i seriale o świątecznej tematyce. Zamiast jednak po raz setny włączać „Kevina…” lub „To właśnie miłość”, można rzucić okiem na coś nowego.

Netflix już na stałe wszedł do naszego życia i często większości pozycji do obejrzenia szukamy, w pierwszej kolejności, właśnie tam. Osobiście bardzo często nie widzę tam już nic ciekawego, ponieważ zaczęło być tych produkcji zbyt wiele. Ale na szczęście, raz na jakiś czas wpadnie mi w oko coś, co bardzo szybko zyskuje moją sympatię. Taką produkcja jest na pewno “Facet na święta“.

fot. netflix.com

Norweska produkcja opowiada o trzydziestoletniej pielęgniarce i presji zbliżających się świąt. Johanne (w tej roli wspaniała Ida Elise Broch) jest singielką, raczej zadowoloną ze swojego życia. Jak to zwykle bywa, humor może popsuć jej przede wszystkim jedna rzecz: świąteczne spotkanie z rodziną.

Na początku grudnia, podczas kolacji, cała jej rodzina zaczyna narzekać na to, że Johanne nie ma partnera, którego mogłaby zaprosić na święta. W pewnym momencie nie wytrzymuje i mówi, że się z kimś spotyka – oczywiście kłamie. Cała rodzina zaczyna się cieszyć i prosi, by przyprowadziła wybranka na Wigilię. Rozpoczyna się więc poszukiwanie nowego chłopaka, by nie zawieść bliskich, ale czasu jest już niewiele. Całość zawiera rozmaite dziwaczne i niezwykle zabawne sytuacje, które wywołają uśmiech na naszych twarzach.

Serial “Facet na święta” jest krótki, ponieważ ma jedynie sześć odcinków, każdy z nich po około 30 minut. Jak nie trudno się domyślić, jest to serial bardziej komediowy, choć i na niewiele wzruszenia możemy tu liczyć.

Rzadko mam styczność ze skandynawskimi produkcjami, ale jeśli już jakąś obejrzę, to nie jestem zawiedziony. Tym razem jest podobnie. Znajdziemy tu bardzo dobre poczucie humoru i oryginale postaci – mnie przypadła do gustu w szczególności szefowa głównej bohaterki.

Jeżeli szukacie dla siebie przyjemniej produkcji, która z uśmiechem wprowadzi Was w świąteczny nastrój, to odpalcie sobie Netflixa i obejrzyjcie “Faceta na święta“.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Ostatnie oscarowe premiery

Na pewno wszyscy doskonale sobie zdajecie sprawę z tego, że w nocy...
Czytaj wiecej