Ta opaska fitnessowa ma nauczyć twoje dzieci zdrowego trybu życia

Fitbit Ace
Pierwsza opaska fitnessowa firmy Fitbit dla dzieci ma pomóc zachowywać aktywność w gronie rodziny, poprzez monitorowanie dziennej aktywności i snu i wyzwania motywacyjne. Jej akumulator starcza na 5 dni, a rodzice mają stały nadzór nad tym, co robi ich pociecha.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci stale wzrasta, a dwoje na troje z nich nie jest w ogóle aktywnych fizycznie w ciągu dnia. Wyniki nowego badania przeprowadzonego przez Fitbit wykazały, że większość rodziców zgadza się ze stwierdzeniem, że obecnie aktywność dzieci jest mniejsza niż wtedy, gdy to oni byli dziećmi. Martwią się o ich wagę, jedzenie jakie spożywają, poziom aktywności oraz zagrożenie, jakim jest otyłość wieku dziecięcego. Większość rodziców chce, żeby ich dzieci były zdrowsze (84 proc.) oraz żeby ich rodziny były bardziej aktywne (87 proc.).

Wśród największych przeszkód na drodze do aktywności wymieniają czas spędzany przed ekranem. Rodzice szukają sposobów na zachęcenie dzieci do zdrowszego, bardziej aktywnego trybu życia. Robią to poprzez zwiększanie aktywności całej rodziny, wspólne gotowanie lub zachęcanie dzieci do lepszego zrozumienia własnych poziomów aktywności. 75 proc. rodziców jest zainteresowana korzystaniem z urządzeń do monitorowania, które mogłyby pomóc ich dzieciom w zachowywaniu aktywności.

Fitbit Ace ma być rozwiązaniem tego problemu

Fitbit Ace

Urządzenie zostało zaprojektowane dla dzieci od ósmego roku życia. Automatycznie monitoruje kroki, minuty aktywności i sen. Jego żywotność baterii ma sięgać nawet 5 dni. Ace wyposażony jest w regulowaną, wodoodporną opaskę na rękę dostępną w dwóch kolorach, aktywnie zachęcając do ruchu. Nowe konto rodzinne Fitbit umożliwia rodzicom kontrolowanie, z kim dzieci łączą się przez aplikację Fitbit. Dzięki tej funkcji rodzice mogą chronić prywatność swoich pociech i mieć wgląd w ich aktywność.

W opasce możemy ustawić spersonalizowane przypomnienia o wykonywaniu 250 kroków co godzinę i powiadomienia, gdy dziecko będzie zbyt długo siedziało bez ruchu na kanapie lub przed ekranem. Możemy zachęcać dzieci do osiągania wyznaczonych celów ruchowych poprzez nagradzanie ich wiadomościami z gratulacjami i zabawnymi odznakami do zbierania, do sprawdzenia w aplikacji Fitbit w ich telefonie. Dzieci mogą rywalizować w gronie rodziny lub znajomych, w dziennych i weekendowych wyzwaniach. Dostępna jest też opcja Family Faceoff – nowe, 5-dniowe wyzwanie kroków. Wszyscy członkowie konta rodzinnego mogą ze sobą rywalizować i motywować się nawzajem.

Wszystko przy zachowaniu prywatności

Fitbit Ace

Ustawienie widoku rodzica pozwala na sprawdzanie aktywności, postępów i akceptowanie zaproszeń od członków rodziny i znajomych w aplikacji Fitbit. Ace automatycznie synchronizuje się z większością urządzeń Android i iOS. Ustawienie widoku dziecka ogranicza dane widoczne dla dziecka w aplikacji Fitbit, np. statystyki, zaproszenia, odznaki, tarcze zegara i inne. Jeśli nasze dziecko ma telefon, możemy mieć pewność, że nigdy nie przegapi powiadomienia bezpośrednio na zegarku.

Ace firmy Fitbit jest dostępny w przedsprzedaży w cenie 99,95 euro. Opaska będzia dostępna w sklepach w drugim kwartale 2018 roku.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Google wkracza na rynek konsol do gier. Wszystko, co wiemy o Project Stream

Już niedługo na rynku rozrywki elektronicznej pojawi się zupełnie nowy gracz. Google,...
Czytaj wiecej