Food films – kiedy kino miesza się z kuchnią…

youtube
Zdarzyło się wam kiedyś wypatrzeć w filmie apetycznie wyglądającą potrawę i poczuć natychmiastowy głód? A gdyby twórcy superprodukcji kinowych robili food porn? Dzięki Davidowi Ma, wiemy jakby to wyglądało.

Dzięki takim gigantom jak Tastemade, Food Network, Buzzfeed Tasty na co dzień cieszymy oko estetycznymi produkcjami, dzięki którym możemy zostać bohaterem we własnej kuchni. Smakowicie wyglądające składniki, przyprawy i zręczne ręce przygotowujące posiłek w zaledwie kilka minut – takie produkcje podbijają serca internautów. Nawet jeśli nie jest się zapalonym kucharzem-amatorem, większość z nas szuka inspiracji do kolejnych uczt online.

David Ma jest stylistą żywności. Przygotowuje reklamy produktów spożywczych, filmy instruktażowe i promocyjne. Traktuje tematy swoich zdjęć jak prawdziwe divy – potrafi zrobić gwiazdę nawet z niezbyt pysznego kąska. W zeszłym miesiącu Ma nakręcił serię filmów krótkometrażowych #foodfilms. Inspiracje czerpał od swoich ulubionych reżyserów i stworzonych przez nich kinowych hitów. Pomysł świetny, a jaki efekt?

Spaghetti z klopsikami według Quentina Tarantino? Video nawiązuje do produkcji z 2003 roku „Kill Bill”. Krwawa jadka na talerzach, kontrast kolorów i ostro cięte ujęcia. Do tego muzyka nadająca klimatu i podział nagrania na 2 rozdziały.

A na deser? S’mores od Wesa Andersona. Grand Budapest Hotel to bardzo wdzięczna inspiracja do tutorialu słodkości. Pastelowe kolory, porcelanowa zastawa, ściana wyłożona różowymi pudełkami ze wstążkami, muzyka jak kompozycje Alexandra Desplata oraz instrukcje wypisane w ramkach na tle pstrokatych tapet i confetti – cudo!

http://https://www.youtube.com/watch?v=51sqHeClZ3s

Zostając w temacie słodkości, proponujemy wafle według Michaela Bay’a. Gofrownica zmieniająca się w transformersa, eksplodująca mąka, muzyka budująca napięcie, a wszystko po to, żeby zrobić pysznego gofra? Proszę bardzo!

Alfonso Cuarón i jego „Grawitacja” była z kolei inspiracją do stworzenia klasycznych pancake’ów. Składniki unoszące się w przestrzeni w slow motion aby połączyć się w idealną całość? Oto przepis na kosmiczne śniadanie:

Jeśli szukacie więcej pysznych inspiracji, sprawdźcie stronę Divida Ma. http://davidmafilms.com/. Smacznego!

Autor artykułu
More from Justyna Mucha

Sven Marquardt z wystawą w Warszawie

Najsłynniejszy niemiecki „bramkarz” – selekcjoner z kultowego, berlińskiego klubu Berghain, przyjedzie do...
Czytaj wiecej