FORME Life prezentuje domową siłownię

FORME Life, FORME Life Studio
Fot. FORME Life
Przyszłość jest dziś – doskonale rozumie to Yves Behar, który zaprojektował system Studio dla firmy FORME Life. Interaktywne lustro to designerski mebel, który za sprawą dedykowanego systemu fitness przeniesie siłownię do naszych domów.

Być może Studio od FORME Life przypomina futurystyczny gadżet albo produkt rodem z “Black Mirror”, ale nie jest to tylko wizja siłowni przyszłości. Projekt ma ambicję, żeby w najbliższych latach zacząć zastępować klasyczne siłownie i wkrótce zadebiutuje na rynku. Wcześniej rewolucją w treningu wykonywanym na siłowni miał być Black Box VR. Teraz FORME Life wpadło na pomysł, żeby siłownię i trening przenieść po prostu do domu. Co, mając na uwadze tegoroczne wydarzenia, może okazać się bardzo modne i atrakcyjne.

Pierwszy rzut oka na Studio sugeruje, że mamy do czynienia z elegancko skrojonym lustrem bądź ogromnym smart-urządzeniem. W rzeczywistości to 43-calowy ekran dotykowy wyświetlający w jakości 4K, rozpoznający głos i posiadający wbudowaną kamerę. Poza tym gadżet wyposażono w zaawansowane czujniki wychwytujące ruch. Inteligentne lustro od FORME Life dostępne jest w dwóch wersjach.

Podstawowe Studio to ekran montowany na ścianie jak lustro (bądź swobodnie przy niej stojący). W pełnej wersji, która również może być swobodnie przenoszona, system zyskuje dodatki: matę antypoślizgową, uchwyty do treningu siłowego, dodatkowe paski m.in. do kostek. Pełne porównanie obu wersji znajdziemy na stronie producenta.

Przejdźmy do sedna

Głównym celem Studio od FORME Life jest zadbanie o naszą kondycję fizyczną. Urządzenie niczym trener personalny zaplanuje treningi, z czasem pozna lepsze i słabsze strony, a więc określi też nasz progres. Studio będzie też podpowiadać i ewentualnie aktualizować plan treningowy. Trent Ward, CEO firmy FORME Life, mówi o popularyzacji za pomocą Studia podstawowego treningu siłowego. Kamery, w jakie wyposażono gadżet, umożliwiają dokładne obserwowanie naszego ciała i pokazywanie go nam w formie lustrzanej, ale też – jeżeli wolimy interakcję – pokaże nam trenera.

Studio od FORME Life synchronizuje się ze Spotify czy Apple Music, by podczas treningu nie zabrakło nam ulubionej muzyki.

Niestety subskrybenci Tidala i Deezera muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ producent na razie nie informuje o synchronizacji z tymi serwisami. Natomiast oprócz wspomnianego treningu siłowego FORME Life ma w zanadrzu także inne ćwiczenia. W programie pojawi się joga, medytacja, pilates, taniec kardio, a nawet boks. Studio pozwoli zatem ograniczyć ilość sprzętu potrzebnego do treningu w domu. Dokona też analizy naszych ćwiczeń, przygotuje trening i zapewni optymalny program. Początkowo cena może spowodować, że będzie to produkt luksusowy, ale z czasem wróżę mu dużą popularność.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Kawa? Herbata? A może jednak Yerba mate

Niektórzy stosują kawę, coraz częściej także niestety niezbyt zdrowe napoje energetyzujące. Inni...
Czytaj wiecej