Andrzej Borowczyk wraca do komentowania Formuły 1

Andrzej Borowczyk
Po Robercie Kubicy, mamy drugi wart odnotowania powrót do królowej motosportu. Od Grand Prix Hiszpanii Andrzej Borowczyk powrócił do komentowania F1.

Dla wielu ludzi pokolenia 30 i 40 latkow Andrzej Borowczyk jest niemal synonimem sportu motorowego. Jego charakaterystyczny głos przez wiele lata towarzyszył największym imprezom rajdowym i wyścigowym. Karierę w telewizji zaczynał na przełomie lat 80. i 90.. Wtedy dzięki TVP polscy kibice mogli wreszcie na żywo śledzić zmagania kierowców Formuły 1. Pierwsze seozny komentował z Włodzimierzem Zientarskim. Szybko stał się etatowym dziennikarzem motosportowym, oprócz F1 usłyszeć można go było w relacjach z Rajdowych Samochodowych Mistrostw Świata, Europy i wielu innych imprez sportowych z czterema kołami w tle.

Trudne rozstania

W 2007 roku Andrzej Borowczyk związał się na stałe z telewizją Polsat gdzie również komentował F1 – było obecny na stanowisku przez wszystkie sezony w których jeździł Robert Kubica. Później po zmniejszeniu zainteresowania F1 po wypadku Kubicy skupił się na rajdach. W tym sezonie na antenie Polsatu komentował skróty Grand Prix. Od GP Hiszpaniii powrócił na stanowisko komentatorskie w Eleven Sports. Tak jak dekadę temu towarzyszy mu Mikoła Sokół. Z posadą w telewizji pożegnał się za to Michał Gąsiorowski, wieloletni dziennikarz sportowy i motoryzacyjny radiowej Trójki. Odszedł z rozgłośni wraz z innymi dziennikarzami po dużym zamieszaniu związanym ze zmianą w zarządzie Polskiego Radia. Gąsiorowski współpracował z Eleven ponad trzy lata – swoje odejście tłumaczy różnymi wizjami dotyczącymi trasnimisji F1.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Jubileuszowe Męskie Granie

Początek czerwca to tradycyjnie czas na nowe Męskie Granie. Singiel już jest....
Czytaj wiecej