Andrzej Borowczyk wraca do komentowania Formuły 1

Andrzej Borowczyk
Po Robercie Kubicy, mamy drugi wart odnotowania powrót do królowej motosportu. Od Grand Prix Hiszpanii Andrzej Borowczyk powrócił do komentowania F1.

Dla wielu ludzi pokolenia 30 i 40 latkow Andrzej Borowczyk jest niemal synonimem sportu motorowego. Jego charakaterystyczny głos przez wiele lata towarzyszył największym imprezom rajdowym i wyścigowym. Karierę w telewizji zaczynał na przełomie lat 80. i 90.. Wtedy dzięki TVP polscy kibice mogli wreszcie na żywo śledzić zmagania kierowców Formuły 1. Pierwsze seozny komentował z Włodzimierzem Zientarskim. Szybko stał się etatowym dziennikarzem motosportowym, oprócz F1 usłyszeć można go było w relacjach z Rajdowych Samochodowych Mistrostw Świata, Europy i wielu innych imprez sportowych z czterema kołami w tle.

Trudne rozstania

W 2007 roku Andrzej Borowczyk związał się na stałe z telewizją Polsat gdzie również komentował F1 – było obecny na stanowisku przez wszystkie sezony w których jeździł Robert Kubica. Później po zmniejszeniu zainteresowania F1 po wypadku Kubicy skupił się na rajdach. W tym sezonie na antenie Polsatu komentował skróty Grand Prix. Od GP Hiszpaniii powrócił na stanowisko komentatorskie w Eleven Sports. Tak jak dekadę temu towarzyszy mu Mikoła Sokół. Z posadą w telewizji pożegnał się za to Michał Gąsiorowski, wieloletni dziennikarz sportowy i motoryzacyjny radiowej Trójki. Odszedł z rozgłośni wraz z innymi dziennikarzami po dużym zamieszaniu związanym ze zmianą w zarządzie Polskiego Radia. Gąsiorowski współpracował z Eleven ponad trzy lata – swoje odejście tłumaczy różnymi wizjami dotyczącymi trasnimisji F1.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Sonda Cassini – to już jest koniec.

Po dwudziestu latach skończyła się misja sondy Cassini, którą stworzono do zbadania...
Czytaj wiecej