Formuła 1 Jazda o życie: nowy sezon już w lutym.

Netflix zapowiedział drugi sezon dokumentu o kulisach królowej motosportu. Formuła 1 Jazda o życie pojawi się znów na platformie 28 lutego.

Formula 1 Drive to survive, nieco koślawo przetłumaczona na polski język jako Formuła 1 Jazda o życie to jeden z najlepszych dokumentów o Formule 1. Pierwszy sezon serialu debiutował na internetowej platformie Netflix w 2019 roku. Filmowcy amerykańskiej platformy towarzyszyli zespołom wyścigowym w sezonie 2018 skrzętnie dokumentując ich pracę i życie prywatne. Każdy odcinek ma swój leitmotiv, raz jest to historia kierowcy, innym razem zespołu, temat plotek transferowych czy bezpośredniej rywalizacji między dwoma kierowcami i zespołami.

Dzięki kamerom Netfliksa mogliśmy zajrzeć do padoku, do motorhome’ów siedzib zespołów, a nawet domów kierowców i ich rodzin. Udziału przy pierwszym sezonie serialu odmówiły jednak czołowe zespoły Mercedesa i Ferrari, oficjalnie tłumacząc się tym, że ekipa filmowa będzie przeszkadzała w walce o mistrzostwo F1.

F1 Jazda o życie okazała się hitem, nareszcie widzowie mogli zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj kamery podczas relacji Grand Prix czy w programach sportowych nie zaglądają. Dzięki poszczególnym odcinkom, z których każdy miał jeden lub więcej głównych tematów mogli spojrzeć na Formułę 1 z nieco innej perspektywy. Perspektywy, której nie da się dojrzeć oglądając jedynie transmisje wyścigów.

Już na początku sezonu 2019 Formuły 1 zapowiadano kolejną serię dokumentu.

Tym razem zgody na filmowanie udzieliły wszystkie ekipy z Mercedesem i Ferrari włącznie. Wiadomo również, że jednym z głównych tematów będzie Robert Kubica. Nasz kierowca ma być pokazany oczywiście przez pryzmat najgłośniejszego powrotu do ścigania w F1 w jej historii. Ponadto Netflix opisze pasję krakowianina do kolarstwa. Formuła 1 Jazda o życie w drugiej serii zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego. Obejrzeć będzie można od razu wszystkie odcinki serii.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Z radarem na imprezę

Idziesz w miasto i nie wiesz jaki klub wybrać? A gdyby można...
Czytaj wiecej