Formuła 1 Jazda o życie: nowy sezon już w lutym.

Netflix zapowiedział drugi sezon dokumentu o kulisach królowej motosportu. Formuła 1 Jazda o życie pojawi się znów na platformie 28 lutego.

Formula 1 Drive to survive, nieco koślawo przetłumaczona na polski język jako Formuła 1 Jazda o życie to jeden z najlepszych dokumentów o Formule 1. Pierwszy sezon serialu debiutował na internetowej platformie Netflix w 2019 roku. Filmowcy amerykańskiej platformy towarzyszyli zespołom wyścigowym w sezonie 2018 skrzętnie dokumentując ich pracę i życie prywatne. Każdy odcinek ma swój leitmotiv, raz jest to historia kierowcy, innym razem zespołu, temat plotek transferowych czy bezpośredniej rywalizacji między dwoma kierowcami i zespołami.

Dzięki kamerom Netfliksa mogliśmy zajrzeć do padoku, do motorhome’ów siedzib zespołów, a nawet domów kierowców i ich rodzin. Udziału przy pierwszym sezonie serialu odmówiły jednak czołowe zespoły Mercedesa i Ferrari, oficjalnie tłumacząc się tym, że ekipa filmowa będzie przeszkadzała w walce o mistrzostwo F1.

F1 Jazda o życie okazała się hitem, nareszcie widzowie mogli zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj kamery podczas relacji Grand Prix czy w programach sportowych nie zaglądają. Dzięki poszczególnym odcinkom, z których każdy miał jeden lub więcej głównych tematów mogli spojrzeć na Formułę 1 z nieco innej perspektywy. Perspektywy, której nie da się dojrzeć oglądając jedynie transmisje wyścigów.

Już na początku sezonu 2019 Formuły 1 zapowiadano kolejną serię dokumentu.

Tym razem zgody na filmowanie udzieliły wszystkie ekipy z Mercedesem i Ferrari włącznie. Wiadomo również, że jednym z głównych tematów będzie Robert Kubica. Nasz kierowca ma być pokazany oczywiście przez pryzmat najgłośniejszego powrotu do ścigania w F1 w jej historii. Ponadto Netflix opisze pasję krakowianina do kolarstwa. Formuła 1 Jazda o życie w drugiej serii zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego. Obejrzeć będzie można od razu wszystkie odcinki serii.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

50 lat Polskiego Fiata 125p, zapraszamy na wystawy

Dokładnie 5 dekad temu z żerańskiej FSO wyjechał pierwszy Polski Fiat 125p....
Czytaj wiecej