Frankfurt International Motor Show i dwie premiery Lexusa

W pawilonie Lexusa zobaczymy nowe wersje crossovera NX i hatchbacka CT. To dwa modele o znakomitej reputacji wśród klientów. Doceniane za stylistykę, komfort, niezawodność, bezpieczeństwo i dynamikę jazdy.

Japońska marka wprowadziła NXa trzy lata temu. Za kilka dni europejski klient pozna wersję o odświeżonym nadwoziu, ulepszonym wnętrzu i większej funkcjonalności. CT z napędem hybrydowym pojawił się na rynku w 2010 roku, w wersji 200h zadebiutował w Genewie. We Frankfurcie zobaczymy zmiany w stylistyce, ulepszoną kabinę i bogatsze wyposażenie.

Obok premierowych samochodów, na stoisku Lexusa staną dwa kolejne, o których ostatnio najgłośniej – sedan LS piątej generacji i luksusowe coupe LC. Niewątpliwie ich pojawienie się na rynku to moment przełomowy w historii marki. „Experience Amazing”, hasło globalnej strategii komunikacyjnej marki, nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Samochody to jedno, ale jak dobrze pamiętamy, producent angażuje się od lat w kreatywną współpracę ze światem mody, kina i designu. Wystarczy wspomnieć o Lexus Short Films, Salone del Mobile Milano, no i o kinowych superprodukcjach, a w tym ostatniej reżyserowanej przez Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”. Widzowie mogli przekonać się o tym, że ze statkiem kosmicznym Lexus też sobie poradzi. Elementy odwzorowujące tą współpracę, również zobaczymy we Frankfurcie.

Ale to nie koniec niespodzianek. Firma, znana z kreatywności, zaskoczy również dziennikarzy formułą konferencji prasowej. Szanując ich czas i dając maksimum elastyczności, media briefing będzie „na życzenie”, nie ma określonej daty i godziny spotkania. Dziennikarze mogą się pojawić w pawilonie Lexusa w dogodnym dla nich momencie i korzystając z okularów rzeczywistości rozszerzonej wziąć udział w „wycieczce z przewodnikiem” po stoisku.

Lexusa należy szukać w hali 8.0/A20.

Źródło: Lexus Polska

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Sztuczna inteligencja pomoże stworzyć paliwa nowej generacji?

W pełni zautomatyzowane samochody to ciagle pieśń przyszłości, mimo, że ostatnie lata...
Czytaj wiecej