Fuzja sztuki i inżynierii w wykonaniu Lexusa

Lexus NX rusza w podróż na niesamowitych kołach - wyrzeźbionych w lodzie

Koła i opony z zamarzniętej wody? Czy lód może poradzić sobie w sytuacjach gdzie tradycyjnie sprawdza się metal i guma? Oto fuzja sztuki i inżynierii w wykonaniu Lexusa.

Trzy miesiące poszukiwań, projektowania i testów. Wszystko po to by finalnie Lexus NX wyruszył w podróż na… kołach z lodu. Sam samochód przez pięć dni był głęboko “mrożony” w temperaturze -30°C, po czym wyjechał na londyńskie drogi.
Fuzja sztuki i inżynierii
Projekt wykonali rzeźbiarze z londyńskiej firmy Hamilton Ice Sculptors. Działając od ponad 35 lat, jej zespół zdążył już zyskać międzynarodowe uznanie i doświadczenie w dostarczaniu innowacyjych, zaawasowanych technicznie rozwiązań. Pierwszym etapem projektu było laserowe skanowanie felg i opon Lexusa. Następnie opracowanie technologii ich odtwarzania w lodzie i wielokrotnych testów. Lód został wykonany ze zmiękczonej wody by uzyskać doskonałą przejrzystość. Konstrukcja kół została oparta na akrylowych wkładach, które pozwoliły “unieść” ciężar NX-a.
Fuzja sztuki i inżynierii
36 godzin prac nad jednym kołem, 4 wybitnych rzeźbiarzy, perfekcja ręcznego wykończenia – co do milimetra. Japońskie, stalowe dłuta pozwoliły wiernie odtworzyć nawet wzór bieżnika.
Materiały video o powstawaniu lodowych kół:

Tagi wpisu
, , , , ,
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Posłuchajmy raz jeszcze…

Wirtuozeria – to artyzm, kunszt, maestria, mistrzostwo, piękno, najwyższa technika – można...
Czytaj wiecej