Galaxy S10 to nie jedyna nowość. Samsung wprowadzi zegarek dla sportowców

galaxy watch active
Urządzenie fitnessowe Gear Sport doczeka się świetnie zapowiadającego się następcy. Galaxy Watch Active ma ciekawy wygląd i wygląda na techniczne cudeńko.

Samsung od dłuższego czasu uznawany jest za jednego z wiodących producentów innowacyjnych urządzeń przenośnych. Do tej pory brylował jednak głównie w telefonach komórkowych. Zaprezentowany jednak w ubiegłym roku zegarek Galaxy Watch przebił oczekiwania recenzentów, oferując funkcjonalność i wygodę w bardzo atrakcyjnym opakowaniu.

Samsung wyraźnie idzie dla ciosem. Galaxy Watch to inteligentny a zarazem wszechstronny zegarek, podczas gdy opisywany tu Galaxy Watch Active ma być produktem nastawionym przede wszystkim na funkcje sportowe i fitnessowe. Można więc go rozumieć jako następcę Samsung Gear Sport.

Galaxy Active z bliska. Co potrafi sportowy zegarek Samsunga?

galaxy watch active

W przeciwieństwie do zwykłego Galaxy Watcha, wersja Active pozbawiona będzie obracanej koperty. To ciekawa decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że wspomniana koperta stanowiła znacznie ułatwienie w obsłudze interfejsu wykorzystywanego przez zegarki Samsunga systemu Tizen. Urządzenie obsługujemy wyłącznie za pomocą interfejsu dotykowego, na niewielkim, 1,1-calowym wyświetlaczu AMOLED.

Zegarek jest wyposażony w akumulator o pojemności 236 mAh. Jeszcze nie wiemy co to oznacza jeśli chodzi o częstotliwość podłączania go do ładowarki, ale jeżeli Galaxy Watch jest jakimś wyznacznikiem, powinniśmy oczekiwać od Active’a co najmniej doby pracy bez konieczności uzupełniania energii.

Funkcjonalny i zgrabny.

Pod względem technicznym, urządzeniu raczej nic nie brakuje. Wydajność zapewnia mu procesor Exynos 9110, a możliwość kontaktu z otoczeniem moduły NFC, GPS, Wi-Fi i Bluetooth 4.2. A wszystko to zamknięte w obudowie o 13 mm grubości.

galaxy watch active

Najważniejsza jest jednak realna korzyść z tego wszystkiego. Na szczęście Galaxy Watch Active jest zgodny ze wszystkimi funkcjami Samsung Health. A więc zmierzy efektywność naszych spacerów, ćwiczeń i innych aktywności ruchowych. Pomoże nam też w sprawdzaniu powiadomień w telefonie, a nawet umożliwi telefonowanie bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni.

Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Polskie ceny nie są znane.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung wchodzi coraz głębiej w świat wirtualnej rzeczywistości

Gogle Samsung HMD Odyssey wyposażono w podwójny wyświetlacz AMOLED, słuchawki AKG i...
Czytaj wiecej