Galaxy Watch Active2 – śliczny i funkcjonalny zegarek Samsunga

galaxy watch active2
Samsung bez wątpienia jest jednym z liderów rynku urządzeń ultramobilnych. Galaxy Watch Active2 ma wszelkie predyspozycje, by móc nazwać go najciekawszym smartwatchem na rynku. A przy tym jest całkiem gustowny.

Galaxy Watch Active2 dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty: 44 mm lub 40 mm. Możemy też wybierać pomiędzy wykonaniem z lekkiego aluminium i paskiem z fluoroelastomeru lub ze stali nierdzewnej z paskiem skórzanym. Mamy również możliwość samodzielnie dopasować jego wygląd przez różne rodzaje pasków i tarcz.

To, co jednak szczególnie mnie cieszy, to powrót obrotowego pierścienia, za pomocą którego poruszamy się po interfejsie zegarka.

To właśnie on sprawiał, że zegarek Galaxy Watch był jednym z najwygodniejszych w obsłudze na rynku. Wspomniany pierścień usunięto z modelu Active, a teraz – w ramach Active2 – powraca, pozwalając na przełączanie się między kolejnymi ekranami i aplikacjami. Sam zegarek pracuje pod kontrolą systemu Tizen.

galaxy watch active2

Co więcej, możemy też dopasować nasz zegarek do naszego ubioru. Aplikacja na nasz telefon do synchronizacji z zegarkiem może zostać wykorzystana do zrobienia zdjęcia naszego stroju. Tarcza Galaxy Active Watch2 automatycznie dopasuje się bowiem do wybranej przez nas na dany dzień garderoby.

Nie chodzi tylko o wygląd. Galaxy Watch Active2 zadba o nasze zdrowie.

Zegarek prezentuje użytkownikom informacje przetworzone z jego czujników i przez jego algorytmy, które można wykorzystać przy układaniu diety czy planów treningowych, a także przyjrzeć się naszym nawykom, jeśli chodzi o prawidłowy sen, stres i wiele innych. Galaxy Active2 potrafi śledzić ponad 39 rodzajów aktywności. Siedem z nich natomiast— bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie, wiosłowanie, ćwiczenia na orbitreku i ćwiczenia dynamiczne — aktywowanych jest automatycznie.

Galaxy Watch Active2 pomaga także śledzić poziom stresu w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do programów medytacji. Natomiast ulepszone algorytmy analizy snu pomagają zoptymalizować odpoczynek. Co więcej, zegarek w wersji z łącznością LTE umożliwia swobodne odbieranie i wykonywanie połączeń.

Galaxy Watch Active2 niebawem pojawi się w sprzedaży. Cena na polski rynek niestety nie jest jeszcze znana.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Notebooki wkraczają w erę 5G

Największy dostawca notebookowych procesorów przedstawił swój plan na wprowadzenie łączności 5G do...
Czytaj wiecej