Galaxy Watch Active2 – śliczny i funkcjonalny zegarek Samsunga

galaxy watch active2
Samsung bez wątpienia jest jednym z liderów rynku urządzeń ultramobilnych. Galaxy Watch Active2 ma wszelkie predyspozycje, by móc nazwać go najciekawszym smartwatchem na rynku. A przy tym jest całkiem gustowny.

Galaxy Watch Active2 dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty: 44 mm lub 40 mm. Możemy też wybierać pomiędzy wykonaniem z lekkiego aluminium i paskiem z fluoroelastomeru lub ze stali nierdzewnej z paskiem skórzanym. Mamy również możliwość samodzielnie dopasować jego wygląd przez różne rodzaje pasków i tarcz.

To, co jednak szczególnie mnie cieszy, to powrót obrotowego pierścienia, za pomocą którego poruszamy się po interfejsie zegarka.

To właśnie on sprawiał, że zegarek Galaxy Watch był jednym z najwygodniejszych w obsłudze na rynku. Wspomniany pierścień usunięto z modelu Active, a teraz – w ramach Active2 – powraca, pozwalając na przełączanie się między kolejnymi ekranami i aplikacjami. Sam zegarek pracuje pod kontrolą systemu Tizen.

galaxy watch active2

Co więcej, możemy też dopasować nasz zegarek do naszego ubioru. Aplikacja na nasz telefon do synchronizacji z zegarkiem może zostać wykorzystana do zrobienia zdjęcia naszego stroju. Tarcza Galaxy Active Watch2 automatycznie dopasuje się bowiem do wybranej przez nas na dany dzień garderoby.

Nie chodzi tylko o wygląd. Galaxy Watch Active2 zadba o nasze zdrowie.

Zegarek prezentuje użytkownikom informacje przetworzone z jego czujników i przez jego algorytmy, które można wykorzystać przy układaniu diety czy planów treningowych, a także przyjrzeć się naszym nawykom, jeśli chodzi o prawidłowy sen, stres i wiele innych. Galaxy Active2 potrafi śledzić ponad 39 rodzajów aktywności. Siedem z nich natomiast— bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie, wiosłowanie, ćwiczenia na orbitreku i ćwiczenia dynamiczne — aktywowanych jest automatycznie.

Galaxy Watch Active2 pomaga także śledzić poziom stresu w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do programów medytacji. Natomiast ulepszone algorytmy analizy snu pomagają zoptymalizować odpoczynek. Co więcej, zegarek w wersji z łącznością LTE umożliwia swobodne odbieranie i wykonywanie połączeń.

Galaxy Watch Active2 niebawem pojawi się w sprzedaży. Cena na polski rynek niestety nie jest jeszcze znana.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Oto laptop, który jest jeszcze cieńszy od Macbooka

HP do tej pory skupiał się na klientach biznesowych. Teraz jednak zaprezentował...
Czytaj wiecej