Galeria ETHOS znika. Na pożegnanie Piotr Pasiewicz

Wystawa "Esotero" w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz
Wystawa "Esotero" w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz
Aktywność w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki nie jest w Polsce szczególnie łatwym zadaniem. Swoją działalność zawiesza właśnie warszawska Galeria ETHOS, dotąd działająca przy Placu Trzech Krzyży 10/14. Na pożegnanie zorganizowano wystawę prac Piotra Pasiewicza zatytułowaną "Esotero".

W należącym do Kulczyk Sliverstein Properties biurowcu Ethos zlokalizowanym przy Placu Trzech Krzyży 10/14 funkcjonuje między innymi galeria sztuki o tej samej nazwie. Jak się jednak okazuje, Galeria ETHOS zakończy swoją działalność artystyczną w ciągu najbliższych tygodni. Ostatnią szansą, by ją odwiedzić, jest wystawa prac Piotra Pasiewicza zatytułowana “Esotero”.

Wystawa "Esotero" w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz
Wystawa “Esotero” w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz

O Piotrze Pasiewiczu pisaliśmy już pod koniec zeszłego roku, gdy dekonstruował rzeczywistość w krakowskiej Galerii BB i łódzkim thINK AiD. “Esotero”, jak zatytułowano jego najnowszą wystawę, to przekrojowe ujęcie twórczości Łodzianina. Działający na różnych płaszczyznach sztuki artysta zaprezentuje bowiem prace ze swoich najważniejszych cykli, stworzonych w latach 2012-2018. Mamy więc szansę zobaczyć formy o bardzo zróżnicowanej stylistyce, powstałe przy wykorzystaniu różnych technik. Będą to między innymi obrazy z serii “Mattery Deliverance”, “Esotero”, “Dualizm”, “PULS-IMPULS”, “Teatrum forms” czy “Linoryt +”.

Jak pisze o twórczości łódzkiego artysty Karol Sikora:

Prace prezentowane na wystawie “Esotero” w Galerii ETHOS najłatwiej podzielić według medium: na malarstwo i szeroko rozumianą grafikę artystyczną, obejmującą takie techniki grafiki warsztatowej, jak linoryt czy monotypia. Zastosowanie rozmaitych materiałów oraz organiczna nieregularność obecna w pracach Pasiewicza wpisują się w koncepcję “obrazu otwartego”, w którym nieustannie zachodzi przemiana, widoczna w kolejnych obrazach. Ta koncepcja plastyczna ma również odzwierciedlenie w grafikach, gdzie wykorzystanie różnych technik pozwala artyście na ciągłą zmianę stylistyki, jednocześnie poruszając się w obrębie wypracowanego przez lata stylu

Wystawa "Esotero" w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz
Wystawa “Esotero” w Galerii ETHOS, fot. Piotr Pasiewicz

Wernisaż odbył się 8 marca, a w jego trakcie można było zobaczyć performance z udziałem Piotra Pasiewicza (sztuki plastyczne) Moniki Buchowiec (śpiew) oraz Damiana Pielka (dźwięk). Wystawę “Esotero” można oglądać w ETHOS do 20 marca 2018. Po tym terminie działalność galerii zostanie zawieszona – jak na razie wiadomo jedynie, że opuści ona obecny lokal przy Placu Trzech Krzyży 10/14.

Aby być na bieżąco z twórczością Piotra Pasiewicza, warto jest śledzić jego fanpage na Facebooku.

Autor artykułu
More from Damian Halik

2. sezon “Altered Carbon” – w nowej powłoce… [Recenzja]

Mając w pamięci niesamowite efekty wizualne i wciągającą, choć pod wieloma względami...
Czytaj wiecej