Geometryczne słodkości od Lokokitchen

Rzodkiewkowa tarta ombre; źródło: https://www.lokokitchen.com/
Rzodkiewkowa tarta ombre; źródło: https://www.lokokitchen.com/
Kiedy w pasję wkładamy całe serce, przynosi to często niespodziewane efekty. Tak było w przypadku Lauren Ko - miłośniczki cukiernictwa, która dzięki potędze internetu całkowicie zmieniła swoje życie, a jej tarty okrzyknięte zostały małymi dziełami sztuki. Zobaczcie sami, co tworzy Lokokitchen!

Lauren Ko to pisarka, artystka i samouk cukiernictwa. Na stałe mieszka w Seattle, choć jej korzenie sięgają słonecznego San Diego. Co ciekawe, nie miała wcześniej żadnej styczności z zawodowym gotowaniem, czy cukiernictwem. Jak sama mówi – była zwykłą, szarą osobą pracującą na etacie. Ko miała doświadczenie w pracy socjalnej i administracyjnej, a kiedy zaczęła tworzyć swoje ciasta była sekretarką w college’u w Seattle.

Tarta z czarnego sezamu z mango, kiwi i smoczym owocem;
źródło: https://www.lokokitchen.com/

Tworzenie niekonwencjonalnych ciast zaczęło się od inspiracji zdjęciami, które Lauren znalazła na Pintereście. I choć zrobiły na niej wrażenie, ich dekoracja – rustykalno-kwiatowa – nie była w jej stylu. W rezultacie Lauren Ko postanowiła spróbować własnych sił w cukiernictwie, jednak wykańczając ciasta w jej własnym, unikalnym stylu.  

W 2017 roku Lauren Ko stworzyła profil na Instagramie @Lokokitchen, na który postanowiła wrzucać zdjęcia swoich tart. Ku jej zdziwieniu, konto w krótkim czasie  zyskało niezwykłą popularność! Od założenia konta w sierpniu 2017 do momentu pisania artykułu profil @Lokokitchen miał 255 tysięcy followersów!

Tarta z jadalnymi kwiatami; źródło: https://www.lokokitchen.com/

Czym kieruje się Ko przy tworzeniu swoim zachwycających tart? Inspiracją dla niej są geometryczne wzory i kształty, linie, tekstury i różne kombinacje kolorów. Zadziwiające zaś jest to, że artystka nigdy nie planuje konkretnych wzorów, nie tworzy projektów. Po prostu bawi się kształtami i produktami, aż uzyska efekt, który nadzwyczajniej jej się podoba i wpisuje się w jej estetykę.

Niedawno artystka zrezygnowała z pracy, by w pełni skupić się na tworzeniu ciast i tart. Obecnie Ko prowadzi warsztaty i zajęcia w całym Seattle, jeździ na imprezy kulinarne na całym świecie, a nawet miała okazję piec ciasta ze słynną Marthą Stewart w jej programie “Martha Bakes”. O ciastach Lokokitchen pisały już takie portale, jak Washington Post, Vogue, O Magazine, czy BuzzFeed!

Tarta z żurawiną; źródło: https://www.lokokitchen.com/
Ręcznie krojona, gruszkowa tarta z kardamonem; źródło: https://www.lokokitchen.com/

Jak potoczy się dalej kariera Lokokitchen? Jestem bardzo ciekawa! Bo choć sama Lauren Ko we wszystkich wywiadach powtarza, że najważniejsza dla niej jest dobra zabawa w kuchni, można się spodziewać, że jej pasja, talent i włożone serce w niedługim czasie przekują się w jeszcze większy sukces.

Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

Jacob’s Food Diaries – bohaterzy z bajek na talerzu

Przekonać małe dziecko do jedzenia zdrowych owoców i warzyw to często nie...
Czytaj wiecej