Oryginalna obsada powróci w „Ghostbusters 2020”

„Ghostbusters 2020” ma być sequelem pierwszych dwóch części Pogromców Duchów. Wiadomo już, że w filmie zobaczymy aktorów z pierwowzoru.

Niestety, nie wiadomo czy będą to główne role. W „Ghostbusters 2020”, podobnie jak w średnio udanym reboocie „Ghostbusters. Pogromcy Duchów” z 2016 roku załoga słynnego Ecto-1 ma być prawdopodobnie przynajmniej w części żeńska.

W znanej już obsadzie filmu wystąpią Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Carrie Coon,oraz Paul Rudd. Ze starego składu zobaczymy Sigourney Weaver, Annie Pots, Dana Aykroyda i oczywiście Billa Muraya. Zabraknie dwóch pozostałych „klasycznych” Pogromców czyli Erniego Hudsona oraz zmarłego Harolda Ramisa. Udział oryginalne załogi potwierdził w wywiadzie sam Arykroyd. Plotki o ich udziale chodziły już od paru miesięcy, kiedy to Bill Muray został „przyłapany” w barze wraz z pozostałymi aktorami z „Ghostbusters 2020”.

Tytułową piosenkę pierwszej części nagrał Ray Parker jr. Singiel dotarł do pierwszego miejsca listy Billboardu oraz wielu innych. Sprzedał się w nakładzie prawie 3,5 miliona sztuk i pokrył złotem i platyną w wielu krajach.

Trzeba mieć nadzieję, że „Ghostbusters 2020” będzie o wiele lepszy od filmu z 2016 roku.

Wtedy aktorzy odmówili w nim udziału, dlatego też wytwórnia zdecydowała się na reboot, a nie sequel. Nie zostawiono wtedy na twórcach suchej nitki za zmianę załogi Ecto-1 na zupełnie żeńską. Film został zjechany przez krytykę.Trzebauczciwie przyznać, że i oryginały z 1984 i 1989 roku nie zdobyły przychylności krytyków.

Nie zmieniło to faktu, że zostały uznane z filmu kultowe, mimo dość banalnego scenariusza i niezbyt wybitnych ról drugoplanowych. Tak czy inaczej mająca budżet ok 25 milionów dolarów pierwsza część zarobiła prawie 300 milionów. Adaptacja z 2016 przy oszałamiającym finansowaniu rzędu 144 milionów przyniosła zaledwie 229…

Tak zachęcano do obejrzenia filmu w 1984 roku…

„Ghostbusters 2020” na świecie pojawi się w lipcu 2020 roku.

Historia ma opowiadać o rodzinie, która przenosi się do małego miasteczka. Tam mają się dowiedzieć nowych rzeczy o sobie, jak i o historii miejscowości. Więcej niewiele wiadomo, można mieć nadzieję, że historia wciągnie widza. Producentem filmu jest Ivan Reitman, ten sam który wyreżyserował i wyprodukował dwie pierwsze części.

Scenariusz za to napisał jego syn Jason wraz z Gilem Kenanem, za kamerą również stanie Reitman junior. Udział w „Ghostbusters 2020” Dana Aykroyda pozwala sądzić, że i on sam miał wpływ na scenariusz. Nie zapominajmy że w końcu to on stworzył historię dwóch pierwszych części. Zwłaszcza, że uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, że w filmie pojawi się swego rodzaju hołd dla Ramisa – współautora scenariuszy oraz jednego z Pogromców. Co z tego wyjdzie przekonamy się latem przyszłego roku.

… a tak twórcy roztaczają aurę tajemniczości w 2020 roku.
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Jeżdżący X-Wing Fighter

Znana marka produkująca modeliki samochodów Hot Wheels znów zadziwiła. Tym razem jeżdżącą,...
Czytaj wiecej