Telefon, który wyznacza nowe standardy. Oto Google Pixel!

Google Pixel
Pixel, tak jak Nexusy do tej pory, najprawdopodobniej nie będzie bestsellerem. Sprzedażowo pozostanie w cieniu iPhone’a. Reprezentuje jednak to, co najlepsze, w najpopularniejszej na świecie platformie Google Android.

Pixel, tak jak Nexusy do tej pory, najprawdopodobniej nie będzie bestsellerem. Sprzedażowo pozostanie w cieniu iPhone’a. Reprezentuje jednak to, co najlepsze, w najpopularniejszej na świecie platformie Google Android.Pixel, tak jak Nexusy do tej pory, najprawdopodobniej nie będzie bestsellerem. Sprzedażowo pozostanie w cieniu iPhone’a. Reprezentuje jednak to, co najlepsze, w najpopularniejszej na świecie platformie Google Android.

Czasy, kiedy to iPhone wyznaczał kierunek w jakim podąża rynek powoli mają się ku końcowi. Telefon Apple’a pozostaje bestsellerem, ale to setki milionów urządzeń z Androidem podbijają świat, a Pixel ma reprezentować to, co najlepsze ma do zaoferowania Google. A co takiego właściwie?

Pixel to telefon o bardzo dobrej specyfikacji sprzętowej i pracujący pod kontrolą Androida Nougat w wersji 7.1. System w przeznaczonej dla Pixela wersji będzie jako pierwszy na świecie ściśle zintegrowany ze sztuczną inteligencją Google’a, o nazwie Google Assistant, która ma zastąpić usługę Google Now. Ów cyfrowy asystent będzie zawsze dostępny na zawołanie, zawsze gotowy, by podać nam dowolną informację, wykonać jakieś zadanie czy w czymś pomóc. Sam też proaktywnie będzie nam sugerował różne działania (na przykład: „mam informacje, że są duże korki, wyjdź wcześniej do pracy”).

Google Pixel to też najlepszy aparat fotograficzny na świecie, jaki kiedykolwiek był zamontowany w telefonie. Zdobył najwyższą notę od niezależnych ekspertów, na dodatek posiada zaawansowaną stabilizację obrazu i jest najszybciej działającym aparatem w telefonach.

Google Pixel

Co interesujące, Pixel, w pewnym uproszczeniu, ma nieograniczoną pamięć masową. System telefonu automatycznie będzie przenosił rzadziej wykorzystywane dane do naszej chmury, pilnując, by na naszym urządzeniu zawsze był pewien zapas wolnego miejsca. Użytkownicy Pixela otrzymają nieodpłatnie nieograniczoną przestrzeń na chmurowym Dysku Google, i to bez kompresji danych.

Całość zamknięta jest w obudowie z aluminium i szkła. Telefon dostępny będzie w dwóch wersjach: z 5-calowym wyświetlaczem Full HD i 5,5-calowym wyświetlaczem Quad HD. Najtańsza wersja telefonu kosztuje 649 dolarów.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

ZAPOMNIAŁEŚ JUŻ O HTC? TE GADŻETY WSKAZUJĄ NA WIELKI POWRÓT FIRMY

Firma HTC była kiedyś jednym z najważniejszych producentów smartfonów na świecie. Dziś...
Czytaj wiecej