Google posprząta twoje fotki za ciebie

Internetowe galerie zdjęć to prawdziwie potężne narzędzia. Ale kto z nas wykorzystuje wszystkie ich możliwości, kataloguje, opisuje, dodaje lokalizacje i oznacza znajomych na każdej z fotek? No właśnie… Na szczęście, dzięki Google’owi już nie musimy.

INTERNETOWE GALERIE ZDJĘĆ TO PRAWDZIWIE POTĘŻNE NARZĘDZIA. ALE KTO Z NAS WYKORZYSTUJE WSZYSTKIE ICH MOŻLIWOŚCI, KATALOGUJE, OPISUJE, DODAJE LOKALIZACJE I OZNACZA ZNAJOMYCH NA KAŻDEJ Z FOTEK? NO WŁAŚNIE… NA SZCZĘŚCIE, DZIĘKI GOOGLE’OWI JUŻ NIE MUSIMY.

Zdjęcia Google to jedna z czołowych usług dla osób, które lubią wykonywać zdjęcia, i to zarówno aparatem fotograficznym, jak i zwykłym telefonem czy nawet tabletem. Większość z nas rzadko jednak je dokładnie opisuje, tracąc wiele, co ta usługa, czy jej konkurencyjne, mogą nam zaoferować. Na szczęście już nie musimy się wysilać lub czegokolwiek żałować. Google, za naszym pozwoleniem, sam zajmie się owym opisywaniem.

Po umieszczeniu naszych zdjęć w usłudze, ta zaproponuje stworzenie dla nich nowego albumu, do którego… sama wybierze, jej zdaniem, najlepsze z naszych fotografii, eliminując te wadliwe, rozmazane czy bardzo źle oświetlone. Na podstawie informacji z aparatu sama dołączy lokalizację wykonania zdjęcia i oznaczy znajomych, jeżeli ich na tych zdjęciach rozpozna. Na koniec zaproponuje dodanie opisów tekstowych, choć te będziemy musieli wymyśleć sami.

Inne galerie zdjęciowe, oferujące różne poziomy zaawansowanej automatyzacji, to znakomite OneDrive i Flickr. Żadna jednak nie jest, na chwilę obecną, tak „inteligentna”, jak najnowsza edycja Zdjęć Google. Choć to może się szybko zmienić, wszak konkurencja nie śpi…

Google Photos

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Ori – MEBLOŚCIANKA, KTÓRA JEST ROBOTEM

Przenosimy się do coraz większych aglomeracji miejskich, poświęcając przestrzeń na rzecz bliskości...
Czytaj wiecej