Aplikacja graficzna Tilt Brush od Google trafiła na Oculusa

Technologia VR nie rozwija się tak szybko, jak byśmy tego oczekiwali, przez co powoli staje się jednym z największy rozczarowań ostatnich lat. Niemniej jednak są aplikacje, które dają nadzieję na lepsze jutro, a wśród nich bryluje Tilt Brush.

Technologia VR nie rozwija się tak szybko, jak byśmy tego oczekiwali, przez co powoli staje się jednym z największy rozczarowań ostatnich lat. Niemniej jednak są aplikacje, które dają nadzieję na lepsze jutro, a wśród nich bryluje Tilt Brush.

Wirtualna rzeczywistość jest jak na razie mało rzeczywista, jednak coraz częściej pojawiają się aplikacje, które sugerują, że rozwój VR zaczyna zmierzać w odpowiednim kierunku. Jednym z takich programów jest stworzony przez Google Tilt Brush, który pozwala na zabawę grafiką w 3D. Nie jest to co prawda nowość, ale w zeszłym tygodniu gigant z Mountain View zrobił kolejny krok do popularyzacji swojego dzieła.

Aplikacja Tilt Brush zadebiutowała w kwietniu zeszłego roku, ale z przyczyn technologicznych dostępna była jedynie na platformie HTC Vive. W zeszłym tygodniu Google ogłosiło, że program trafi także na popularniejszą (a przy okazji nieco tańszą) platformę Oculus Rift.

Jak opowiedziała Elisabeth Morant z Google, w przypadku Oculusa prace nad wprowadzeniem nań aplikacji trwały, odkąd tylko premiery doczekały się dedykowane mu kontrolery. A że są one znacznie poręczniejsze, niż te od HTC Vive – tworzenie może być tylko przyjemniejsze!

Oczywiście dostęp do technologii nie zagwarantuje nam sukcesów w branży graficznej. Mając jednak malarską smykałkę, można w Tilt Brush tworzyć prawdziwe cuda. Poniższy film pokazuje, jakie efekty można uzyskać, gdy za kontrolery chwycą zawodowi artyści:

Cena Tilt Brush na obu platformach jest podobna. By korzystać z tej aplikacji w HTC Vive, należy zapłacić 27.99$, natomiast w przypadku Oculus Rift – 29.99$.

Inną ważną rzeczą, jakiej dowiedzieliśmy się przy okazji tej premiery jest (być może chwilowy) brak dalszej ekspansji Tilt Brush. Morant ujawniła bowiem, że wykonanie portu i optymalizacji dla innego rodzaju platform jest dość problematyczne, w przeciwieństwie do transferu między platformami bazującymi na PC. Nie ma więc możliwości, by Tilt Brush trafiło w najbliższej przyszłości także na PlayStation VR.

 

Źródło: Oculus VR

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus wciąż liczy na kreatywność młodych twórców!

Ruszył nabór do corocznego konkursu Lexusa – młodzi projektanci już po raz...
Czytaj wiecej