GoPro prezentuje swojego drona: GoPro Karma

GoPro
GoPro zaprezentowało długo oczekiwanego drona GoPro Karma. Firma zaskoczyła wszystkich bardziej niż można było się tego spodziewać. I to pozytywnie!

GoPro zaprezentowało długo oczekiwanego drona GoPro Karma. Firma zaskoczyła wszystkich bardziej niż można było się tego spodziewać. I to pozytywnie!

 

GoPro Karma

Na drona GoPro Karma wszyscy czekali z wypiekami. Wyobraźnię sportowców, zarówno tych profesjonalnych jak i amatrów, filmówców i samych fanów marki rozbudzała funkcja śledzenia i podążania za użytkownikie, a przy tym kręcenia filmów z jego udziałem. Mimo, że wszyscy spodziewali się zaawansowanego drona, to GoPro zaskoczyło wszystkich dodając coś więcej – Karma to tak naprawdę ekosystem produktów, które fantastycznie się uzupełniają.

Uwaga, dalsze czytanie może powodować silną chęć posiadania

Karma składa się z kilku elementów. W zestawie z dronem znajdziemy także kontroler z dużym ekranem, który pozwala kontrolować lot i obserwować nagrywany materiał. Tak naprawdę kamera zamontowana jest na 3-osiowym stabilizatorze obrazu – gimbalu – montowanym wewnątrz drona. W każdej chwili można go wyjąć i stosować jako niezależny gimbal ręczny ze stabilizacją obrazu! Tym samym ma więcej zastosowań, bo oprócz zdjęć z lotu i „z ręki” nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go na motocyklu, rowerze czy kasku i nagraywać materiały ze stabilizacją. Co ważne, zamontujemy w nim nie tylko nowe kamery Hero 5, ale także starsze wersje – Hero 4 Black oraz Hero 4 Silver.

GoPro
GoPro
GoPro
GoPro

Dron Karma jest naprawdę smukły, a przy tym kompaktowy. Zmieści się w spechanym plecaku, który waży jedynie ok. 1kg. Jest w stanie latać przez ok. 20 minut na pojedynczym ładowaniu baterii , a jej ładowanie nie zajmie więcej niż godzinę. Prędkość maksymalna – 15 m/s, zasięg łączności – ok. 1 kilometra. Maksymalna wysokość: do 4,5 km, przy prędkości wiatru sięgającej 10 m/s.

GoPro
GoPro
GoPro
GoPro

Za drona Karma pozbawionego kamery zapłacimy 799 dolarów. Dwieście dolarów więcej kosztuje wersja z kamerką Hero 5 Session, a 1099 dolarów z kamerą Hero 5. Urządzenie trafi do sprzedaży 23 października, a wcześniej bo już 2 października w sprzedaży pojawią się same kamerki.

Więcej: gopro.com

Tagi wpisu
, , , ,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Kevin sam w domu przez całe życie

Zastanawialiście się kiedyś jak po latach może wyglądać życie Kevina McCallistera? Nie...
Czytaj wiecej