„Smerf Przeklinacz”: Gordon Ramsay w kultowej kreskówce

Gordon Ramsay w kreskówce "Rocky i Łoś Superktoś" (foodandwine.com)
Gordon Ramsay w kreskówce "Rocky i Łoś Superktoś" (foodandwine.com)
Chyba każdy, kogo interesują kulinaria orientuje się, kim jest Gordon Ramsay. Showman, autor książek, restaurator i filantrop, a także najlepiej na świecie zarabiający szef kuchni według „Forbesa” – czego szuka występując w popularnych kreskówkach?

Gordon Ramsay został dostrzeżony przez twórców remake’u popularnej kreskówki dla dzieci „Rocky i Łoś Superktoś”. I choć próżno szukać podobieństw między dwiema spotykającymi się tutaj branżami, to decydujący przy tworzeniu jego postaci mógł być fakt, że zarówno animacja jak i sama osoba szkockiego kucharza osiągnęły już status kultowych.

Znany z popularnych show o wymownych tytułach „Piekielna Kuchnia”, „Kuchenne koszmary Gordona Ramsaya” czy „Hotel Hell” oraz swojego niewyparzonego języka, showman nie będzie jednak raczej słał z ekranu swoich soczystych wiązanek w kierunku naszych dzieci. Z przecieków prasowych można łatwo wywnioskować, że pieklący się często na antenie kucharz w rzeczywistości ma dość łagodne usposobienie. W sieci krążą nawet filmy ukazujące niesamowity kontrast pomiędzy tym, jak Ramsay odnosi się do dorosłych uczestników swoich programów, a jego zachowaniem wobec dzieciaków występujących w MasterChef Junior, którego jest gospodarzem.

Gordon Ramsay w kreskówce "Rocky i Łoś Superktoś" (www.imdb.com)
Gordon Ramsay w kreskówce “Rocky i Łoś Superktoś” (www.imdb.com)

Postać popularnego szefa kuchni wkomponowano w scenariusz dwóch odcinków „Rocky’ego i Łosia Superktosia” o tytule, który można przetłumaczyć na język polski jako „Smród strachu” (ang. „The Stink of Fear“). Z opisu udostępnionego przez Dreamworks Animation wynika, że motywem przewodnim fabuły ma być międzynarodowy konkurs kulinarny „La Grand Mniam Mniam” (oryg.: La Grand Yum Yum), na który Rocky i Łoś Superktoś wybierają się aż do Francji. Stałe czarne charaktery serii – Nieustraszony Przywódca oraz jego pomagierzy Natasha Fatale i Boris Badenov, chcą skorzystać ze zgrupowania światowych liderów na wydarzeniu podając im Ciasto Zagłady. Katastrofie próbuje zapobiec Rocky oraz przeczuwający już kłopoty Gordon Ramsay.

Nie jest to pierwszy raz, gdy pełen temperamentu kucharz zainspirował swoją osobą twórców animacji.

Gordon Ramsay (www.finedininglovers.com)
Gordon Ramsay (www.finedininglovers.com)

Jego cameo (krótkie wystąpienie popularnej osoby w show) pojawiło się już w „Simpsonach”, których również, mam nadzieję, nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ramsay użyczył głosu także w wersji 3D znanej wszystkim z dzieciństwa bajki dla dzieci, pt.: „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, gdzie jednak nie występował we własnej roli, ale jako smerf Piekarz.

Aktywność prominentnego szefa kuchni na polu filmów rysunkowych miłośników sztuki kulinarnej może dziwić, jednak po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku, że jest mocno uzasadniona marketingowo. Z pewnością stanowi ona ciekawy sposób na ugruntowanie pozycji wśród dorosłych fanów oraz zdobycie popularności wśród przyszłych widzów , nie koniecznie w kontekście kulinarnym.

Żródło: Food&Wine

 

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus i Czarna Pantera podbijają Super Bowl 2018!

Tegoroczny Super Bowl odbył się 4 lutego. Wiemy już, że starcie The...
Czytaj wiecej