Gorillaz wracają z nową płytą, koncertami i nie tylko…

Gorillaz - Humanz
Gorillaz - Humanz
Oj dzieje się ostatnio w świecie wirtualnej muzyki. Gorillaz powracają z nową płytą, ale to nie jedyne ciekawostki płynące z otoczenia brytyjskiego zespołu.

Oj dzieje się ostatnio w świecie wirtualnej muzyki. Gorillaz powracają z nową płytą, ale to nie jedyne ciekawostki płynące z otoczenia brytyjskiego zespołu.

Sukces Gorillaz musiał być dla Damona Albarna szokiem. W końcu czego mógł się spodziewać wokalista Blur, odpowiedzialny za kultową Song 2, skoro zespół założony pod koniec ubiegłego wieku był zupełnie wirtualny? Tymczasem pomysł chwycił, a Gorillaz zyskali większy rozgłos, niż poprzednia formacja Albarna!

Od wydania debiutanckiego albumu Gorillaz minęło w zeszłym miesiącu dokładnie szesnaście lat. Już za tydzień, 28 kwietnia, ukaże się ich piąty krążek zatytułowany “Humanz”, na którzy przyszło nam czekać od 2011 roku!

Gorillaz wrócili już w styczniu, publikując przy okazji inauguracji Donalda Trumpa kawałek “Hallelujah Money”. Utwór został nagrany wraz z Benjaminem Clementine, który nie jest jedynym gościem na płycie “Humanz”. Na składającym się z dwudziestu nagrań krążku pojawią się także: Popcaan, Vince Staples, D.R.A.M., Jehnny Beth, Pusha T, Mavis Staples, Grace Jones, De La Soul, Danny Brown czy Kelela Mizanekristos. Wielu z nich zobaczymy także podczas promującej “Humanz” trasie koncertowej!

Co ciekawe, zanim Gorillaz ruszą w podróż po Europie i Stanach Zjednoczonych, zespół wpadnie także do Polski. A wszystko za sprawą współpracy, jaką nawiązali oni z T-Mobile. W ramach programu Electronic Beats sieć komórkowa zorganizuje dwa koncerty kapeli: w Warszawie (14 czerwca) i Katowicach (18 czerwca).

W niedawnym wywiadzie Damon Albarn stwierdził, że próbował zaprosić do współpracy także nieco głośniejsze nazwiska, jednak ci z różnych powodów odmówili. Mowa między innymi o Sade, Morrisseyu czy Dionne Warwick.

To jednak nie koniec ciekawostek dla fanów Gorillaz. Poza nową płytą i promującą ją trasą, kapela doczeka się także… serialu. Za jego wykonanie odpowiada Jamie Hewlett, czyli współtwórca zespołu, autor jego identyfikacji wizualnej. Animowana seria ma liczyć dziesięć odcinków. Kiedy premiera? Ciężko przewidzieć. Kapela nie zdradza jak na razie zbyt wielu szczegółów, ale serial ma wspomagać promocję płyty “Humanz”, więc powinien pojawić się niedługo!

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus Lunar Design – motoryzacja w drodze na Księżyc

Jeśli wydawało wam się, że koncepcyjny model LF-30 i zaprezentowana wraz z...
Czytaj wiecej