Margot Robbie i David Ayer powrócą do Gotham City

Gotham City Sirens, fot. DC Comics
Nie samym Batmanem Gotham City żyje. Wedle zapowiedzi Davida Ayera, reżysera "Suicide Squad", na kinowe ekrany przeniesiona zostanie seria komiksów "Gotham City Sirens", gdzie główne role należą do Harley Quinn, Poison Ivy oraz Catwoman.

szykuje się spin-off “Suicide Squad”. Wygląda na to, że do Gotham City wrócimy wcześniej, niż nam się wydawało. A to za sprawą filmu, który zgłębi wątek Harley Quinn.

Nie od dziś wiadomo, że DC znacznie lepiej wychodzą filmy animowane, a rozwój DC Extended Universe jest dla grupy TimeWarner sporym problemem. Nie oznacza to jednak, że koncern zamierza się poddać. W Gotham City – najważniejszym mieście świata DC – zagościmy jeszcze nie raz, a według najświeższych informacji czeka nas to szybciej, niż się spodziewaliśmy.

Choć rozpisany do 2020 roku harmonogram premier filmów z DCEU jest dość mizerny, należy być dobrej myśli. Co rusz pojawiają się pomysły na nowe produkcje, których w owym spisie nawet nie uwzględniono. Nie tak dawno Ben Affleck wspomniał, że możemy spodziewać się jego powrotu jako Mrocznego Rycerza w 2018 roku. Z kolei kilka dni temu David Ayer zasugerował, że on także wraca do świata DC.

David Ayer i Margot Robbie na planie "Suicide Squad", fot. Warner Bros.
David Ayer i Margot Robbie na planie “Suicide Squad”, fot. Warner Bros.

Jego “Suicide Squad” można uznać za względnie udany. Choć opinie krytyków były miażdżące, a wśród widzów wiele było narzekań, film okazał się sukcesem kasowym. Możemy być pewni kontynuacji. Zanim jednak do tego dojdzie, na tapetę trafił solowy film o Harley Quinn, którego powstanie zapowiadano jeszcze w maju. Okazuje się, że nie będzie on jednak do końca solowym występem.

W tym momencie pewne są jedynie trzy nazwiska. David Ayer ponownie stanie za kamerą. Za scenariusz odpowie Geneva Robertson-Dworet, a producentem wykonawczym i odtwórczynią głównej roli będzie Margot Robbie. Nie będzie jednak sama, ponieważ film ma zostać oparty na serii komiksów “Gotham City Sirens”, ukazującej perypetie damskich oponentek Batmana.

"Gotham City Sirens", fot. DC Comics
“Gotham City Sirens”, fot. DC Comics

Seria autorstwa Paula Diniego i Guillema Marcha ukazywała się w latach 2009-11. Wydano dwadzieścia sześć numerów. Film na jej podstawie zapowiada się na kolejny kasowy sukces, jednak to, co najbardziej zaprząta obecnie głowy fanów, to obsada ról Poison Ivy oraz Catwoman. Nie jest także powiedziane, że w “Gotham City Sirens” nie zobaczymy też innych kobiet z otoczenia Bruce’a Wayne’a.

Spekuluje się, że mimo tak późnego ogłoszenia produkcji, film “Gotham City Sirens” trafi do kin już w 2018 roku, podobnie jak nowy “Batman”.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Adidas Futurecraft 4D – buty drukowane na miarę

Jak mówi nowy slogan reklamowy firmy Adidas: "Przyszłość jest teraz". Niemiecki koncern...
Czytaj wiecej