Gracias Madre – bar serwujący koktajle z marihuaną

Lecznicze właściwości marihuany są coraz szerzej omawiane przez lekarzy, a kolejne kraje decydują się na legalizację tej substancji. Idąc tym tropem, restauracja Gracias Madre postanowiła użyć jej przy tworzeniu... drinków.

Lecznicze właściwości marihuany są coraz szerzej omawiane przez lekarzy, a kolejne kraje decydują się na legalizację tej substancji. Idąc tym tropem, restauracja Gracias Madre postanowiła użyć jej przy tworzeniu… drinków.

Marihuana nie jest i długo jeszcze nie będzie środkiem legalnym, ale jej medyczne zastosowanie staje się coraz powszechniejsze. Oczywiście jest jeszcze długa droga do przebycia, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jeśli Europa ma dogonić pod tym względem Stany Zjednoczone, najszybciej zrobią to nasi postępowi sąsiedzi z południa. Zanim jednak wybierzemy się do Czech, jesteśmy skazani na kalifornijską restaurację Gracias Madre.

Znajdująca się w West Hollywood knajpka, prowadzona jest przez Chandrę Gilbert, jednak za bar odpowiada tam Jason Eisner. I to właśnie on postanowił urozmaicić jej menu o koktajle z kannabinoidami.

Koktajl z marihuaną, fot. Gracias Madre / Instagram
Koktajl z marihuaną, fot. Gracias Madre / Instagram

Gracias Madre to lokal wegański, w założeniu oparty na składnikach kuchni meksykańskiej, jednak jego największym hitem są wprowadzone w zeszłym roku drinki zawierające marihuanę. Zanim jednak komukolwiek przyjdzie do głowy wycieczka do Gracias Madre – chodzi o substancję CBD, nie o THC.

To o tyle ważne, że serwowane przez Eisnera koktajle nie mają za zadanie wprowadzić klientów w stan upojenia. Przy ich tworzeniu, wykorzystywany jest w stu procentach organiczny, tłoczony na zimno olej z marihuany. Zawarta w nim substancja CBD, odpowiada za lecznicze działanie i nie wprowadza w stan odurzenia. Od tego są alkohole, z którymi marihuana jest mieszana.

Koktajl z marihuaną, fot. Gracias Madre / Instagram
Koktajl z marihuaną, fot. Gracias Madre / Instagram

Do wyboru są trzy marihuanowe koktajle: Stoney Negri, Rolled Fashioned oraz Sour T-iesel. Każdy kosztuje dwadzieścia dolarów, jednak zapewniają zupełnie różne doznania smakowe. Wszystkie jednak zawierają tę samą, leczniczą substancję, co przy zastosowaniu dużego skrótu myślowego oznacza, że dzięki Gracias Madre można pić, a zarazem dbać o zdrowie!

Bliźniacza, choć nieco mniejsza knajpka o nazwie Gratitude, powstała przy Westcliff Drive w Newport Beach.

Źródło: graciasmadreweho.com

Autor artykułu
More from Damian Halik

Gala The Best Chef Awards Virtual 2020 coraz bliżej

Gala The Best Chef Awards 2020 poprzedzona zostanie dwoma dniami pełnymi interesujących dyskusji i...
Czytaj wiecej